هشترود – امام جمعه هشترود گفت: شورای نگهبان نقش اساسی در تعیین اسلامیت نظام دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته هشترود که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، افزود : مردم پی به اهمیت شورای نگهبان برده اند و یقین کرده اند که شورای نگهبان سد محکمی در نظام اسلامی است که باعث شده نفوذ دشمنان به بدنه نطام و انقلاب میسر نباشد .

رحیمی گفت : با وجود شورای نگهبان افکار پلید دشمنان شناسایی و خنثی میشود .

وی در ادامه به مشکلات شهرستان اشاره کرد و گفت : رونق کسب و کار در هشترود کم شده و وضعیت شهر عین شهر جنگ زده و تیپ روستایی است و نارضایتی مطلق مردم از شهر داری و شورا مشهود است .

وی افزود: این شهرستان روزی به عنوان انبار غله کشور بود و خدمات شایسته دولت به برکت نظام و انقلاب درشهرستان وجود دارد اما متاسفانه برخی نعمات خدادادی از جمله معادن هنوز در این شهرستان عقیم مانده و نیاز به بهره بهره برداری است .

رحیمی گفت : با وجود آزاد راه پیامبر اکرم (ص) متاسفانه هنوز رمپ و روب و راه دسترسی به این آزاد راه از هشترود وجود ندارد .

وی خواستار بهره برداری ازپایاب سد سهند را با توجه به ۱۷۰ میلیون متر مکعب آب آن را شد و گفت : با اتمام پایاب این سد می توان زمینه اشتغال جوانان و کشاورزان فراهم شود .

خطیب امام جمعه هشترود در ادامه خواستار پرداخت خسارت به کشاورزان و باغداران خسارت دیده ازسیل اخیر را شد و گفت : دو شهرک صنعتی در این شهرستان وجود دارد اما متاسفانه ۷۰ تا ۸۰ درصد آنها تعطیل و رو به تعطیلی است و باید سرمایه گردش در اختیار کارخانجات گذاشته شود تا مجددا رونق گیرند.