گزارش های غیر رسمی از پذیرش مسئولیت کشتار «نیس» از سوی داعش خبر می دهند. در این میان فرانسه هم می گوید که بزرگترین ناو هواپیمابر خود را به منطقه اعزام خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از دیلی استار، اخبار غیر رسمی حاکی از آن است که گروه داعش مسئولیت حمله تروریستی شهر نیس فرانسه را به عهده گرفته است.

ادعا می شود که داعش این عملیات را در پاسخ به هلاکت «ابوعمر شیشانی» (چچنی) وزیر جنگ این گروه تروریستی انجام داده است که هفته گذشته ‌در نزدیکی شهر «شداده» در استان «حسکه» سوریه هدف نیروهای ائتلاف آمریکایی قرار گرفته بود.

در پاسخ به حادثه تروریستی شهر نیس، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه صبح امروز جمعه طی اظهاراتی وعده داد که با آماده باش ۱۰ هزار نیروی ذخیره ارتش، حالت فوق العاده امنیتی را برای سه ماه دیگر تمدید می کند.

وی علاوه بر این، از تشدید حملات علیه گروه داعش در سوریه و عراق خبر داد. جالب آنکه اولاند دیروز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت جشن ملی فرانسه از تصمیم برای اعزام «شارل دو گل» بزرگترین ناو هواپیمابر کشور به خاورمیانه سخن گفته بود.

فرانسه هشت ماه پیش هم یک حمله تروریستی را در شهر «پاریس» با ۱۳۰ کشته تجربه کرد.

در حادثه تروریستی شب گذشته در شهر نیس مردی ۳۱ ساله که گفته می شود تونسی تبار است با راندن کامیون در مصافتی حدود دو کیلومتر در امتداد ساحل و در میان جمعیتی که برای تماشای مراسم آتش بازی جشن ملی فرانسه گرد آمده بودند، شمار زیادی را کشته و زخمی کرد. همچنین گفته می شود وی پیش از کشته شدن به دست پلیس فرانسه به روی مردم آتش گشود.

طبق آخرین اعلام وزارت کشور فرانسه، شمار کشته شدگان تا این لحظه به ۸۴ نفر رسیده و حال ۱۸ نفر از ۱۳۰ زخمی شده این ماجرا نیز وخیم گزارش می شود.