رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به کشتار شهر نیس، بازه زمانی ۱۶ تا ۱۸ ماه میلادی جولای را برای سوگواری ملی در نظر گرفت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسپوتنیک، فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه در ادامه واکنش به حملات تروریستی شهر نیس سه روز عزای ملی در این کشور اعلام کرد.

به این ترتیب، طبق اعلان «مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه، آقای اولاند تصمیم گرفت تا در فاصله روز های ۱۶ تا ۱۸ ماه میلادی جاری (جولای) به یاد قربانیان شهر نیس عزای عمومی اعلام کند.

علاوه بر این، در طول این مدت، پرچم فرانسه به نشانه سوگواری و احترام به قربانیان نیس در همه ساختمان های عمومی و دولتی به حالت نیمه افراشته نگه داشته خواهد شد.

پلیس فرانسه ساعتی پیش از شناسایی هویت عامل حمله تروریستی شهر نیس خبر داد.

این فرد که تونسی تبار است طبق مشخصات مندرج بر کارت شناسایی یافت شده در کامیونی که با آن اقدام به زیر گرفتن مردم کرد، «محمد لاهوییج بهلول» نام داشته و پدر یک کودک سه ساله است.

همچنین پلیس خانه این مرد ۳۱ ساله را که خود نیز در جریان حادثه دیشب به ضرب گلوله نیروهای امنیتی از پا در آمد، مورد تفتیش قرار داده اما هنوز گزارشی مبنی بر اینکه وی سابقه خشونت و افراط گری داشته، منتشر نشده است.

لاهوییج بهلول با راندن کامیون در مصافتی حدود دو کیلومتر در امتداد ساحل و در میان جمعیتی که برای تماشای مراسم آتش بازی جشن ملی فرانسه گرد آمده بودند، شمار زیادی را کشته و زخمی کرد. همچنین گفته می شود وی پیش از کشته شدن به دست پلیس فرانسه به روی مردم آتش گشود.

طبق آخرین اعلام وزارت کشور فرانسه، شمار کشته شدگان تا این لحظه به ۸۴ نفر رسیده و حال ۱۸ نفر از ۱۳۰ زخمی شده این ماجرا نیز وخیم گزارش می شود.