ایلام – امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه مقامات آمریکایی در موارد متعددی برخلاف برجام عمل کرده اند، گفت: هم اکنون شاهد تحریم های جدید نمایندگان مجلس آمریکا هستیم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: نمایندگان مجلس آمریکا خواستار وضع تحریم های جدید علیه ایران آن هم به بهانه واهی آزمایش موشکی حقوق بشر و حمایت از جبهه های مقاومت به ویژه حزب الله لبنان است، در حالیکه قرار بود پس از اجرای برجام تمامی تحریم ها اعمال شده علیه ملت ایران برداشته شود، بنابراین هر گونه تحریم های جدید نقض آشکار برجام و توافق هسته ای است.

وی بیان داشت: اما مقامات آمریکایی در این یکسال در موارد متعددی برخلاف برجام عمل کرده و از رفع تحریم های ایران خودداری کرده است، مقامات کنگره و دیوان عالی و خزانه داری ایالات متحده آمریکا تاکنون دوبار به صورت علنی برجام را نقض کرده اند.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: جای تاسف دارد که هنوز برخی مسئولان بر طبل پیروزی در مذاکرات هسته‌ای می کوبند و نوید رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم را می دهند در حالیکه نتیجه برجام توقف فعالیت های هسته ای و امتیاز دهی فراوان به طرفهای غربی و عدم تحقق خواسته های ملت پس از امضای توافق توسط آمریکا بود.

وی افزود: نباید واقعیتهای پس از برجام و ناکامی در رسیدن به اهداف را نادیده گرفت و همواره بر وعده های تو خالی آمریکا خوش بین بود، اساسا خواست ایران و تیم مذاکره کننده هسته ای از مذاکرات طولانی و نفس گیر، برداشته شدن تحریم ها بود و هدف نهایی از توافق هسته ای هم لغو تمامی تحریم ها و جلوگیری طرفهای غربی از اعمال تحریم های جدید بود. اما آمریکایی ها در این مدت یکسال انواع خباثت ها را از خود نشان دادند و ثابت کردند پیش بینی های رهبر حکیم انقلاب درباره بد عهدی آن ها حقیقت محض است .

وی با اشاره به ۲۱ تیر سالروز قیام خونین مسجد گوهر شاد علیه کشف حجاب رضاخانی، گفت: ترویج فرهنگ حجاب و عفاف یکی از اساسی ترین وظایف دستگاه های فرهنگی و نهادهای امنیتی در نظام جمهوری اسلامی است.

لطفی افزود: سهل انگاری و مسامحه نسبت به حجاب و عفاف عامل مهم در اشاعه فرهنگ بی بند و باری و ترویج فرهنگ مبتذل غرب است و اصلا یکی از سیاست های راهبردی دشمنان انقلاب برای ضربه به انقلاب ترویج بی حجابی و بدحجابی است .

وی بیان داشت: بی توجهی به فرهنگ عفت و حجاب مقدمه متلاشی شدن خانواده ها و زمینه رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است که مقدمات سقوط و نابودی یک جامعه را فراهم می کند، قرآن کریم در آیه ۵۹سوره احزاب حجاب اسلامی را جزو ضروریات دین می داند و این فرضیه الهی موجب حفظ عزت و کرامت زنان و شاخص ارزش گذاری به مقام زن و صیانت از حریم و شخصیت انسانی آنان می شود.

خطیب جمعه ایلام همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به سی و ششمین سالگرد تاسیس شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان مهم‌ترین نهاد نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده که در راستای پاسداری از شرع مقدس و قانون اساسی و صیانت از انتخابات تاکنون کوچک‌ترین ضعفی از خود نشان نداده است.

لطفی تصریح کرد: این نهاد به دور از جنجال‌های رسانه‌ای دشمن و تبلیغات مسموم معاندان برای تحقق آرمان‌های امام و شهدا و رهبری انقلاب گام‌های بلندی برداشته است. این نهاد مقدس در ایفای نقش خطیر خود در دفاع از احکام فروزان اسلام و قانون اساسی به احسن وجه کوشا و در مسیر انقلاب اسلامی ثابت قدم است.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری پیوند رژیم آل‌سعود را با گروهک منافقین و رژیم کودک‌کش صهیونیستی اشاره کرد و گفت: این موضوع دلیلی بر استیصال حاکمان نالایق و خائن سعودی است. مثلث شوم منافقین، رژیم اسرائیل و آل‌سعود مولود نامشروع نظام سلطه به ویژه رژیم آمریکا است.

وی همچنین به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع در مدینه اشاره کرد و افزود: این اتفاق توسط رژیم وهابی آل‌سعود یکی از تلخ‌ترین حوادث تاریخ اسلام است. قبرستان بقیع یکی از کهنسال‌ترین و قدیمی‌ترین قبرستان‌های مدینه از زمان پیامبر اکرم(ص) است. این قبرستان محل دفن چهار امام معصوم و همسران پیامبر غیر از خدیجه و شماری از صحابه پیامبر(ص) است.