امام جمعه بیروت از انتساب جنایت شب گذشته نیس فرانسه به مسلمانان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید علی فضل الله امام جمعه بیروت در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد امامین حسنین (ع) منطقه حاره حریک برگزار شد با اشاره به سالروز جنگ ۳۳ روزه حزب الله و رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۶ گفت: دشمن صهیونیستی در سالروز آزادی لبنان در سال ۲۰۰۰ خواستار شکست و نابودی مقاومت اسلامی بود تا مقدمات تأسیس منطقه جدید فراهم شود. اما آنها با وجود امکانات نظامی از تحقق اهداف خود ناکام مانده و ارتش و مقاومت و ملت لبنان به دغدغه دائمی برای این رژیم مبدل شدند.

وی بر لزوم استفاده از درس های این جنگ برای عبور از بحران کنونی لبنان تأکید کرد و افزود: راه حل پایان بحران در دست لبنانی هاست و آنان می توانند رییس جمهور را انتخاب کرده و جلوی تجاوزهای رژیم اشغالگر را بگیرند.

حجت الاسلام فضل الله عملیات تروریستی در نیس فرانسه را محکوم کرد و اظهار داشت: متأسفانه برخی کشورها و جریان ها بلافاصله این جنایت را به تروریسم اسلامی مرتبط کردند، این در حالی است که تروریسم هیچ دینی ندارد و اسلام بیشترین دینی است که از این پدیده ضربه می خورد.

امام جمعه بیروت ادامه داد: مراتب همبستگی خود را با ملت فرانسه اعلام کرده و از همگان می خواهیم در راستای نابودی تروریسم به صورت جدی و ریشه ای تلاش کنند.

وی با اشاره به اهمیت نماز جمعه نزد مرجع تقلید فقید حضرت آیت الله سید محمد حسین فضل الله گفت: ایشان در چنین روزی و زیر بمباران جنگنده های دشمن صهیونیستی اقدام به برپایی نماز جمعه کرد تا اهمیت این عمل عبادی را نشان دهد. ایشان می خواست نماز جمعه را نماد عزت در مقابله با دشمن معرفی کند.