امام جمعه بغداد بر ضرورت احترام به دیگران تاکید کرد و خواستار دوری از استبداد رأی شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام شیخ سلام الربیعی، امام جمعه بغداد در خطبه‎ های نماز جمعه این هفته که در مسجد الرحمن برگزار شد، با اشاره به آیات قرآن کریم پیرامون حفظ حرمت و کرامت انسان‎ها گفت: اسلام به ادیان و مذاهب دیگر احترام می‎گذارد و مسلمانان را از ظلم و ستم به دیگران به شدت برحذر داشته است.

وی افزود: بی توجهی به دیدگاه و نظریات دیگران و استبداد یک اقدام ناپسند در طول زندگی هر شخصی محسوب می‎شود. ما باید از استبداد سیاسی، خانوادگی و دینی که منجر به قلع و قمع دیگران می‎شود به شدت دوری کنیم.

امام جمعه عراق خواستار گفت‎وگو مسالمت آمیز ادیان شد و تصریح کرد: قرآن کریم با وجود اختلاف در رنگ پوست، مذهب، طائفه و جنسیت مردم را به تسامح دینی و زندگی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر دعوت می‎کند.

امام جمعه ناصریه خواستار حل بحران عراق شد

حجت الاسلام شیخ ستار الحمدانی، امام جمعه ناصریه در خطبه‎های نماز جمعه این هفته که در مسجد شیخ عباس الکبیر برگزار شد، مسؤولان سیاسی و دینی را به گفت‎وگو و هم اندیشی برای پایان بحران و فشارهای امنیتی و اقتصادی عراق دعوت کرد.

وی افزود: مسؤولان سیاسی و امنیتی باید نسبت به تحرکات کشورهای منطقه و دشمنان برای ایجاد ناامنی و بی ثباتی در عراق هوشیار باشند و اجازه هر گونه دخالتی در امور این کشور را ندهند.

امام جمعه ناصریه در پایان خواستار توجه به فقرا شد و خاطرنشان کرد: اعضای پارلمان عراق با تصویب قوانین مناسب به یاری فقرا، نیازمندان و اقشار کم درآمد بشتابند.

مترجم: عارف ابراهیمی