امام جمعه منطقه الدراز بحرین نسبت به هدف قرار دادن رهبر شیعیان این کشور از سوی آل خلیفه هشدار داد و وی را نماد وحدت طلبی توصیف کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد صنقور امام جمعه منطقه الدراز بحرین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به آخرین تحولات این کشور گفت: تحولات صاعقه آسای اخیر در بحرین سبب تأثیر شدید بر روحیه مردم شده است زیرا مردم احساس می کنند که وجود، تاریخ، هویت و شعائر یک مذهب مورد هدف قرار می گیرد.

وی بازگشت اعتماد و پذیرش خواسته های مردم را عامل پایان بحران دانست و افزود: از بین رفتن اعتماد از مهمترین دلایل بروز این بحران است چرا که دو طرف از دور به پیش بینی افکار یکدیگر برآمده و نسبت به مصالح خود هراس دارند. اگر ارتباط بیشتری میان مردم و دولت وجود داشت این هراس از بین رفته و اعتماد بازمی گردد.

این روحانی بحرینی تصریح کرد: متأسفانه شاهد خشونت طلبی، دروغ، اتهام زنی و کینه توزی شبانه روزی علیه یک مذهب هستیم. این مسائل سبب بسته شدن راه های حل بحران می شود و کنار گذاشتن آنها به بازگشت اعتماد منجر می شود.

حجت الاسلام صنقور از تعطیلی فعالیت جمعیت الوفاق اسلامی و جمعیت التوعیه به شدت انتقاد کرد و اظهار داشت: فاجعه بزرگی که همانند صاعقه بر دل ها فرود آمد هدف قرار دادن آیت الله شیخ عیسی قاسم است که هدف قرار دادن پیروان یک مذهب را نشان می دهد.

امام جمعه منطقه الدراز ادامه داد: آنان از این عالم بزرگ چه می خواهند؟ تاریخ به حرص شدید وی بر همزیستی مسالمت آمیز، وحدت ملی، مبارزه با طیفه گرایی و خشونت و توهین، درمان بحران با گفت وگو و مصالحه ملی و گفتمان سرشار از مصالح و ثبات وطن شهادت می دهد. هدف قرار دادن چنین شخصیتی مطمئنا به سود وطن نیست.