خبرنگار-عکاس ارشد خبرگزاری رسمی دولت ترکیه ‘آناتولی’ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن ابراز نگرانی از وضعیتی که هم اکنون در کشورش می گذرد، گفت: برای بازگشت آرامش به کشورم دعا کنید.

به گزارش پرس شیعه؛ این خبرنگار خبرگزاری دولتی ترکیه که هم اکنون از اسلام آباد، لحظه به لحظه اخبار مربوط به تحولات ناگهانی و جاری کشورش را دنبال می کند، گفت: امیدوارم دولت بتواند اوضاع را کنترل کند و آرامش به کشورم بازگردد.
این خبرنگار-عکاس خبرگزاری آناتولی به هرحال حاضر نشد تا بیش از این درباره تحولات ترکیه اظهار نظر کند.
رسانه های غیردولتی پاکستان از واژه ‘کودتا’ برای توصیف تحولات جاری ترکیه استفاده کرده اند. رسانه های دولت یو منابع و مقام های رسمی پاکستان هنوز اظهار نظری در باره این تحولات نکرده اند.
یکی از مهم ترین نکات در خصوص تحولات ترکیه و نوع نگاه پاکستان به این تحولات این است که فکری ایشیک وزیر دفاع کابینه جدید ترکیه نیمه حدود یک ماه پیش سفری به اسلام آباد پایتخت پاکستان داشت و دیدارهای مهمی با عالی ترین مقام های دولتی، دفاعی و نظامی این کشور از جمله با ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش پاکستان انجام داد.
ترکیه و پاکستان به عنوان دو عضو اصلی ائتلاف نظامی خودساخته عربستان، از روابط سیاسی و همکاری های نظامی-دفاعی نزدیکی با یکدیگر برخوردارند.
شبکه خبری سی ان ان لحظاتی پیش ضمن پخش تصاویر مستقیم از خیابان های آنکارا، از شنیده شدن صدای شلیک در خیابان ها و صدای انفجار در پایتخت ترکیه خبر داد.
تمام شبکه های خبری پرتعداد پاکستان، با قطع برنامه های عادی خود، به اخبار و گزارش های مربوط به تحوالات جاری در ترکیه چرداخته اند.
خبر تحولات کودتا گونه ترکیه هم اکنون خبر اول تمام رسانه های دیداری و الکترونیک پاکستان است.