بنا بر اعلام منابع پزشکی و نظامی، ۲۰ تن از نیروهای دولت وفاق ملی لیبی، دیروز (جمعه) در رویارویی با داعش در شهر سرت کشته و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش پرس شیعه؛ نیروهای دولتی در بیانیه ای تاکید کردند که درگیری ها، روز جمعه، پس از پیشروی نیروها به مرکز واگادوگو، مقر اصلی گروه داعش در شهر سرت واقع در ۴۵۰ کیلومتری شرق طرابلس، آغاز شد.

بیمارستان مرکزی در شهر مصراته (۲۰۰ کیلومتری شرق طرابلس)، مرکز فرماندهی نیروهای دولتی اعلام کرد که ۲۰ نفر از این نیروها در رویارویی های روز جمعه کشته و بیش از ۱۰۰ نفر مجروح شدند.

گروه تروریستی داعش نیز در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد که دو تن از نیروهایش، یکی لیبیایی و دیگری مصری، در جنوب سرت در محل تجمع نیروهای دولتی، با خودروهای بمبگذاری شده دست به عملیات انتحاری زدند.

نیروهای هوادار دولت وفاق ملی لیبی که از حمایت سازمان ملل متحد برخورداراست، از بیش از دو ماه پیش، عملیاتی را با نام “البنیان المرصوص”(بنیان پولادین) با هدف بازپس گیری شهر سرت از دست گروه تروریستی داعش که از بیش از یکسال آن را تحت اشغال درآورده است، آغاز کردند. عملیات نیروهای دولتی در آغاز با پیشروی سریعی همراه بود؛ اما اقدامات تروریستها در زمینه روی آوردن به عملیات انتحاری از طریق خودروهای بمبگذاری شده، سبب شد تا پیشروی نیروهای لیبی روند کندی به خود بگیرد.

بنا بر اعلام منابع پزشکی در شهر مصراته، مرکز فرماندهی عملیات “البنیان المرصوص”(بنیان پولادین)، از آغاز عملیات نظامی علیه گروه تروریستی داعش در شهر سرت، تاکنون بیش از ۲۶۰ نفر از نیروهای دولتی کشته و بیش از ۱۴۰۰ نفر دیگر مجروح شده اند.