رهبر تبعیدی دولت ترکیه اتهامات «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور درباره کودتای نظامی را رد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسکای نیوز، «فتح الله گولن» رهبر اپوزیسیون دولت ترکیه اتهامات «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور به وی مبنی بر دست داشتن در کودتای نظامی نافرجام در ترکیه را رد کرده و بر مخالفت قاطع با اینگونه اتهامات تاکید نمود.

وی که در آمریکا به سر می برد، گفت: من ارتباطی با کودتا در ترکیه ندارم و پیروان من که اردوغان از آنها حرف می زند را نمی شناسم.

گولن همچنین به عدم هرگونه اطلاع قبلی از کودتا در ترکیه اشاره نموده و افزود: من از اقدامات علیه خود در آمریکا مطلع نیستم و تحریکاتی برای حمله به محل اقامت من صورت گرفته است.

وی همچنین هرگونه رایزنی دولت آمریکا با وی پیرامون اوضاع ترکیه را تکذیب کرد.

گولن در ادامه تصریح کرد: اختلاف بین من و رجب طیب اردوغان از آنجا شروع شد که وی نسبت به بهره گیری از دموکراسی در راستای طرح ها و مصلحت شخصی خود مبادرت نمود.

لازم به ذکر است که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی با بیان اینکه «فتح الله گولن» در کودتای این کشور دست داشته است از آمریکا خواست وی را تحویل دهد.

وی با بیان اینکه گولن در کودتای نظامی در ترکیه دست داشته است، گفت: ما بسیاری از تروریست ها را تحویل آمریکا دادیم و این کشور باید الان گولن را تحویل دهد.