دستاوردهای نیروهای عراقی در جریان آزاد سازی منطقه الدولاب ، پخش اعلامیه از سوی هواپیماهای عراقی در کرکوک و مناطقی از الانبار و شمار تلفات انفجارهای بغداد از مهمترین اخبار امنیتی آن است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النهرین، منابع عراقی اعلام کردند: هواپیماهای عراقی امروز هزاران اعلامیه در مناطق راوه، عنه و القائم در غرب الانبار و نیز الحویجه در جنوب غرب و ناحیه الریاض در غرب کرکوک ریختند.

مضامین این اعلامیه ها هشدار به همه داعشی ها در این منطقه و توصیه به شهروندان برای دور شدن از مواضع داعش بود.

درگیری نیروهای مردمی و امنیتی عراق با داعش در شرق تکریت

منابع عراقی گزارش دادند: نیروهای مردمی و امنیتی عراق با داعش در شرق تکریت درگیر شدند. این زمانی بود که داعشی ها به خطوط مقدم نیروهای عراقی در میدان نفتی علاس در ۴۰ کیلومتری شرق تکریت نفوذ کردند. در جریان دفع یورش داعش هفت داعشی کشته شدند. سه نیروی پلیس و چهار نیروی مردمی عراق نیز زخمی شدند. نیروی هوایی عراق نیز در جریان دفع این یورش موثر عمل کرد.

آزاد سازی منطقه الدولاب در الانبار

نیروهای لشگر هفتم و تیپ تکاور الجزیره در الانبار و هنگ ۱۶ پلیس الانبار به همراه عشایر موفق به آزاد سازی منطقه الدولاب و روستاهای اطراف آن به طور کامل از لوث داعش شدند.

بر اساس گزارش منابع عراقی، پرچم عراق بر بالای ساختمانهای منطقه به اهتزاز درآمد و کرانه جنوبی رود فرات از حدیثه تا الرمادی امن شد و تلفات سنگینی به داعش وارد شد.

منابع عراقی از هلاکت ۶۹ تروریست در جریان عملیات آزاد سازی الدولاب و بازداشت دو تروریست دیگر و نیز انهدام سه خودرو بمبگذاری شده و انهدام سکوی موشک و خنثی سازی ۵۴۳ بمب شدند. همچنین نیروهای عراقی هفت کمربند انفجاری و پنج موشک هدایت شونده داعش را منهدم کردند.

۲۳ کشته و زخمی در انفجارهای بغداد

یک منبع وابسته به وزارت کشور عراق اعلام کرد: بر اثر انفجار بمب در نزدیکی بازاری در منطقه المشاهده در الطارمیه در شمال بغداد سه نفر کشته و هشت نفر دیگر زخمی شدند.

بر اثر انفجار بمب در منطقه سویب در جنوب غرب بغداد یک نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

انفجار یک بمب در مسیر گشتی ارتش عراق در نزدیکی روستای عرب جبور در منطقه الدوره در جنوب بغداد یک نظامی کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

هزاران عراقی در القائم اسیر داعش

ناظم بردان رئیس شورای القائم اعلام کرد: داعش بیست هزار خانواده عراقی را در داخل شهر القائم گروگان گرفته است و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کند. ساکنان القائم بارها تلاش کردند که از دست داعش فرار کنند اما هر فردی که بخواهد خارج شود در معرض کشته شدن قرار می گیرد.

وی افزود: دهها غیرنظامیان از سوی داعش از دو سال قبل تاکنون که القائم تحت اشغال این گروهک است هنگام فرار کشته شده اند.