دبیر دهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور گفت: این همایش چهارم تا هفتم مرداد ماه در شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ علی مقداری، دبیر دهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور بعدازظهر امروز در کنفرانس خبری گفت: این همایش چهارم الی هفتم مرداد ماه در شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهداف این همایش افزود: دانشجویان ایرانی خارج از کشور سفیران علمی و فرهنگی ما هستند به ویژه دانشجویان بورسیه ما که می‌توانند آینده بهتری را برای کشور رقم بزنند.

وی افزود: لازم است که این دانشجویان در طول تحصیل با کشور ارتباط داشته باشند و برگزاری این همایش‌ها فرصت بسیار خوبی است که ما بتوانیم از ظرفیت این دانشجویان در خارج از کشور استفاده کنیم.

استاد دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: ۲۱۷ دانشجوی مرد و ۶۳ دانشجوی زن برای شرکت در این همایش ثبت‌نام کرده‌اند که از قاره‌های مختلف هستند. حدود ۱۸۷ نفر از قاره آسیا و اقیانوسیه، ۱۶ نفر از آمریکا و کانادا و ۷۷ نفر از گروه‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.

وی گفت: ۱۲ نفر دارای مدرک پسادکتری، ۲۳۳ نفر مقطع دکتری، یک نفر فوق‌دیپلم، ۲۹ نفر فوق‌لیسانس و ۵ نفر لیسانس هستند.

مقداری با بیان اینکه بیشتر این دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند و این نشان می‌دهد که نیاز به اعزام در مقطع کارشناسی وجود ندارد، افزود: از تعداد افراد ثبت‌نام‌کننده، ۱۰۰ نفر انتخاب شدند و اولویت انتخاب این افراد به این صورت بود که افرادی که به تازگی به خارج از کشور اعزام شده‌اند و نیازشان برای ارتباط با کشور بیشتر است، اولین گروهی بودند که انتخاب شدند.

وی ادامه داد: دانشجویانی که در شُرف فارغ‌التحصیلی بوده و نیازمند ارتباط بیشتر با کشور هستند به عنوان دومین گروه و دانشجویانی که در سال ۲۰۱۶ از پایان‌نامه‌های خود دفاع می‌کنند، به عنوان سومین گروه برای شرکت در همایش انتخاب شدند.

دبیر دهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تصریح کرد: همچنین دانشجویانی که در زمینه‌های علمی و فرهنگی قوی بوده و فعال بودند نیز برای شرکت در همایش انتخاب شدند.

مقداری بیان کرد: از ۱۰۰ نفری که انتخاب شدند، ۷۵ نفر اعلام کردند که در همایش شرکت می‌کنند که حدود ۳۰ نفر آنها از قاره آسیا و ۳۰ نفر دیگر از اروپا و مابقی از سایر کشورها بودند.

وی گفت: در حال حاضر ۳۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است که پس از پالایش، ۱۵ مقاله شرایط ارائه را داشت و ۶ مقاله انتخاب شد و ۴ مقاله به صورت حضوری در همایش ارائه خواهد شد.