رئیس شورای اسلامی علمای بحرین به دولت درباره ادامه اقدامات علیه شیعیان این کشور هشدار داد.

به گزارش پرس شیعه؛”مجید مشعل” در سخنانی که بین دو نماز مغرب و عشا ایراد کرد، اظهار داشت: دولت، نباید بگذارد در بحرین، کربلایی دوم به پا شود.

مشعل که در میان تحصن کنندگانِ مقابل منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم سخن می گفت، تاکید کرد: دولت بحرین، فرزندان این طایفه (شیعیان بحرین) را بر سر دوراهی عزت و ذلت قرار داده است و هیهات که ذلت بپذیریم.

مشعل اظهار داشت: ملت مؤمن ۲ پیام آشکار دارد؛ نخستین پیام حامل مظلومیت مردم در مقابل طغیانگری حاکمیت است و پیام دوم آمادگی برای جانفشانی و فداکاری.
رئیس شورای اسلامی علمای بحرین افزود: ما برای تعدی و تجاوز به کسی در اینجا نیستیم، بلکه اینجا هستیم تا از دین، رهبران، مقدسات، فقیه و وجود خود به عنوان طایفه‌ای که در این سرزمین هدف قرار گرفته است دفاع کنیم.
مشعل خطاب به آل خلیفه اظهار داشت: با سلاح خود مردم بیگناه را هدف قرار گرفته‌اید، ولی مردم آماده هستند که خون و جان خود را در راه مقدساتشان تقدیم کنند.
وی افزود: حاکمیت نباید کربلا را در بحرین تکرارکند و نباید ملت مؤمن بحرین را بیازماید، ملت بحرین آماده است که جان خود را در راه دین و مقدساتش فدا کند.
مشعل اظهار داشت: مؤمن غیرتمند هیچگاه ذلت را نمی پذیرد و هیچگاه قبول نمی کند که دینش پایمال شود.ما فرزندان کربلا و حسین (ع) و کسانی هستیم که در کربلا جانفشانی کردند.