وزیر امور خارجه کشورمان که در چارچوب گفتگوهای سطح بالا با اتحادیه اروپایی به بروکسل سفر کرده است با مقامات ارشد اروپایی و بلژیکی دیدار می‌کند.

به گزارش پرس شیعه، وزیر امور خارجه کشورمان که در رأس هیأتی بلندپایه و در چارچوب فرآیند گفتگوهای سطح بالا با اتحادیه اروپایی بامداد امروز (۲۶ بهمن) وارد بروکسل، پایتخت بلژیک، شده است طی امروز و فردا با مقامات بلند پایه اروپایی و بلژیک دیدار و گفتگو خواهد کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان ابتدا با یانوش لواندوفسکی، رئیس هیأت روابط با ایران در پارلمان اروپایی دیدار خواهد کرد. ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی، دیگر مقام قاره سبز است که امروز با ظریف به گفتگو خواهد پرداخت.

وزیر امور خارجه به سیاق سفرهای پیشین به کشورهای غربی سخنرانی در یک اندیشکده مهم را نیز در دستور کار قرار داده است. وی با حضور در موسسه اگمونت، مرکز مطالعات سیاسی وزارت خارجه بلژیک، به سخنرانی در برابر اندیشمندان، محققین و دانشجویان علم سیاست و روابط بین‌المللی خواهد پرداخت.

ظریف در سفر به بروکسل به روابط دو جانبه ایران و بلژیک نیز می‌پردازد. وی در دیدارهای امروز خود با شارل میشل، نسخت‌وزیر بلژیک، نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

اما مهمترین دیدار امروز اختصاص به نشست شب هنگام دیپلمات‌های ارشد ایران و اتحادیه اروپا دارد. در ادامه فرآیند گفتگوهای سطح بالای بین ایران و اتحادیه اروپا و پس از اینکه هفته گذشته هلگا اشمید، معاون موگرینی،‌ در سفر به تهران با مجید تخت‌روانچی، معاون وزیر امورخارجه ایران، مذاکره کرد، امشب نیز ظریف و موگرینی گفتگوهای سطح بالا را در بالاترین سطح به پیش خواهند برد.

انتظار می‌رود در نشست امشب طیف گسترده‌ای از موضوعات اعم از مسائل سیاسی،‌ روابط اقتصادی، انرژی، حقوق بشر و همچنین بحران‌های منطقه‌ای در دستور دو دیپلمات ایرانی و اروپایی قرار داشته باشد.