مشهد ـ فرمانده کل سپاه با اشاره به نابسامانی‌ های امنیتی کشورهای مدعی امنیت گفت: ایران در منطقه‌ای ناامن، توانسته امنیت خود را کاملاً تامین کند.

به گزارش پرس شیعه؛ سرلشکر محمد علی جعفری صبح چهارشنبه در همایش فرماندهان سپاه در مشهد اظهار کرد: شهیدانی که پس از جنگ در جبهه‌های مختلف جان عزیز خود را تقدیم اسلام کردند و روحیه جهادی، شهادت‌طلبی، ایثار و یاری دین خدا را زنده نگه داشتند سبب حلول برکات الهی، جلب نصرت‌های الهی و توجه به خداوند به این انقلاب شدند.

وی افزود: امیدواریم ما قدرشناس خون شهیدان باشیم و بدانیم که همان‌هایی که شهید می‌شوند و یا در بخش دفاعی و امنیتی و یا در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، مجاهدت می‌کنند، همه به‌دنبال یک هدف هستیم و آن اعتلای کلمه الله، اسلام و دین خداوند است.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: باید در این راه با شناختی دقیق، وظایف انقلابی و الهی خود را به درستی عمل کنیم و بدانیم همه به‌دنبال تحقق یک هدف هستیم؛ شهیدان با اهدای جان به‌دنبال تحقق این هدف هستند و سایر افراد نیز با انجام فعالیت‌های دیگر به‌دنبال گسترش دین خدا، توسعه و انتشار انقلاب اسلامی هستند.

وی عنوان کرد: امروز شهادت نصیب آنهایی می‌شود که خداوند آن‌ها را انتخاب می‌کند و ما نیز که از این نعمت بی‌بهره هستیم، باید بمانیم و در راه خداوند بی‌منت و به صورت واقعی تلاش کنیم.

فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه ماندن در راه انقلاب شاید از شهادت نیز سخت‌تر باشد گفت: یکی از ابعاد گسترده ماندن در راه انقلاب، زنده نگه داشتن فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و امروزه باید تلاش کرد تا فریضه امر به‌معروف و نهی از منکر به موضوع اول جامعه تبدیل شود.

سرلشکر جعفری در ادامه با تقدیر و تشکر از نیروهای نظامی و اطلاعاتی کشور به‌ویژه فرماندهان نیروی زمینی سپاه و با اشاره به نابسامانی‌های امنیتی کشورهای مدعی امنیت گفت :امروز شرایط امنیتی ایران با تمامی کشورهای منطقه متفاوت است و هر فردی که به خاک ایران وارد می‌شود، “امنیت” را به‌عنوان مهم‌ترین مقوله موجود در کشور می‌بیند.