ایلام – امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه برجام هیچ دستاوردی در راستای مطالبات مردم نداشته است، گفت: با گذشت شش ماه پس از اجرای برجام آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: دست آورد توافق هسته ایی و برجام ، افزایش انتظارات ملت در داخل و فشار فزاینده طرف های غربی و ایجاد تعهدات بیشتر و سنگین تر در ازای امتیازات بسیار اندک و کم بهایی بود که به تیم مذاکره کننده ما تحمیل کردند. بزرگنمایی نتایج توافق و حل همه مشکلات حتی آب خوردن و نفس کشیدن و حل مشکلات بزرگ اقتصادی و فرهنگی توسط برجام یک اشتباه راهبردی بود که خسارت های جبران ناپذیری بر کشور در عرصه های مختلف وارد کرد. اما آمریکایی ها بیشترین بهره های سیاسی در این مذاکرات از آن خود کردند.

وی عنوان کرد: با گذشت یکسال از توافق هسته ای و شش ماه پس از اجرای برجام رژیم آمریکا به تعهدات خود در برجام عمل نکرده است، مسئول هیئت نظارت بر برجام پس از گذشت یکسال از امضای توافق با ۱+۵ می گوید لغو تحریم ها فقط روی کاغذ بوده و هنوز به صحنه عمل در نیامده است. علاوه بر این شروط نه گانه رهبری در برجام محقق نشده است و تحریم ها کماکان باقی است و برداشته نشده است.

امام جمعه ایلام گفت: اما رئیس جمهور محترم در اجتماع مردم کرمانشاه صریحا می گوید تحریم ها برداشته شده است و نسبت به آثار و برکات توافق هسته ای و خدمات دولت در این زمینه فرمایشاتی دارند، مردم صبور ایران قریب به سه سال وعده های دولت تدبیر و امید گوش کرده اند و در انتظار تحقق شعار های دولت هستند.

وی عنوان کرد: با کمال تأسف وعده های دولت در قالب شعارهای انتخاباتی که رونق اقتصادی و لغو تحریم های ظالمانه دشمنان علیه ملت ایران نه تنها محقق نشد بلکه بروز فساد اداری و مالی و غارت اموال ملت توسط مدیران نالایق و رانت خوار و دریافت حقوق های نجومی امید مردم به یاس و نا امیدی تبدیل شد.

وی یادآور شد: مسأله اصلی و امروز کشور اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی است و اصولا عامل اساسی در تحقق و رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی است. الان کشور عزیز ما در مسائل اقتصادی با یک جنگ تمام عیار روبروست البته اقتصاد مقاومتی نیازمند مدیران لایق و مقاوم در برابر وسوسه هاست. مدیران پاک دست و دور از زدو بندها و منافع اقتصادی میتواند این شعار مهم و اساسی را عملیاتی کند.

امام جمعه ابلام با تشکر و قدردانی از موضوع گیری قاطع و انقلابی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی در برابر مقامات آمریکا و دبیر کل سازمان ملل راجع به برجام، گفت: انتظاری که مردم شریف از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دارند پاسخ کوبنده به نقض کنندگان برجام و آغاز فعالیتهای مراکز حساس هسته ای که متاسفانه متوقف شده است.

وی با اشاره به پنجم مرداد سالروز برگزاری اولین نماز جمعه توسط مالک اشتر زمان آیت الله طالقانی است، اظهار داشت: نماز جمعه قرارگاه فرهنگی در برابر هجمه های تبلیغاتی دشمن است. جایگاه این نهاد فرهنگی بسیار حساس،تأثیر گذار و کارآمد جایگاهی بی بدیل است. نماز جمعه نماد وحدت و هم بستگی و اتحاد و انسجام ملت بزرگ و با بصیرت ایران است.نماز جمعه در تبیین معارف دینی و ترویج فرهنگ تقوا و اخلاق و فضیلت و ارزش های دین اسلام و معارف اهل بیت است.

امام جمعه ایلام با اشاره به پنجم مرداد سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد در سال ۱۳۶۷ عنوان کرد: عملیات مرصاد پرونده سیاه و ننگین گروهک منافقین را جمع و طومار حیات پر از جنایت و خیانت آنها را به زباله دان تاریخ انداخت. این گروهک در دوران حیات سیاسی خود جنایات هولناک و خیانت های بزرگی در حق ملت مظلوم ایران مرتکب گردید.هر کجا سخن از خیانت و جنایت افرینی به میان می آید پای این گروهک مطرح است.پیوند و همبستگی این گروهک با رژیم فاسد و فرسوده پادشاهی سعودی علیه ملت ایران آخرین جنایت منافقین است.

وی با اشاره به هفته فنی حرفه ای، افزود: یکی از الزامات سیاست های اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال و استفاده از ظرفیت‌های داخلی و عناصر خلاق برای رونق بخشیدن به کار و فعالیت در عرصه تولیدات داخلی قطعا اگر تولیدات داخلی رونق پیدا کند و بنگاه های تولید تعطیلات شده فعال شوند و استفاده ی مردم از کالاهای داخلی فرهنگ شود علاوه بر همه اینها از ورود کالاهای لوکس قاچاق جلوگیری شود قطعا تحریم ها بی اثر و ناکارآمد خواهد شد. بسیار جای تاسف است ملت شاهد ورود کالاهای قاچاق ۱۹۵میلیاردی آن هم با جعل اسناد و رانت خواری توسط قاچاقچیان حرفه ای است.