ورامین-امام جمعه موقت ورامین گفت: با کمال تأسف برخی از بی مهری ها، جناح بازی ها و سرگرمی های بی خاصیت، ما را عقب نگه داشته است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین با اشاره به گزارش شش ماهه دبیر کل سازمان ملل متحد درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱با محوریت برجام اظهار داشت: دبیر کل سازمان ملل در این گزارش با طرح مسائلی خارج از موضوع برجام، اتهامات بی اساسی را به ایران وارد کرده است.

امام جمعه موقت ورامین افزود: وی در این گزارش از آزمایش های موشکی ایران ابراز نگرانی کرده و خواستار خودداری ایران از آزمایش های موشکی شده است.

وی ادامه داد: خوش خدمتی بان کی مون به اربابان آمریکایی و اسراییلی سابقه دارد و مدتی پیش، نام عربستان را از فهرست ناقضان حقوق کودکان حذف کردند.

خیانت در ذات آمریکایی ها و غربی ها وجود دارد

محمودی اضافه کرد: این مواضع دبیر کل سازمان ملل و مصوبات کنگره آمریکا برای تحریم ایران و حرکاتی که توسط طرف های ایران در موضوع برجام انجام می گیرد، نشان می دهد که خیانت در ذات آمریکایی ها و غربی ها وجود دارد.

خطیب نماز جمعه ورامین یادآور شد: خوش خیال های داخلی بدانند، این ها کسانی نیستند که قابل اعتماد باشند و آنچه که سکاندار کشتی انقلاب فرمودند، تحقق یافته است.

۱۰۰ هزار موشک از لبنان به سوی اسراییل نشانه رفته است

محمودی عنوان کرد: پاسخ ما به بان کی مون و اربابان آمریکایی وی آن است که به کوری چشم دشمنان، ملت ایران با تمام قدرت به راه خود ادامه داده و اگر برجام را پاره کنید، ما آن را به آتش می کشیم.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران بیان داشت: ۱۰۰ هزار موشک از لبنان به سوی اسراییل نشانه رفته و آماده دستور و شلیک است و اگر دشمن دست از پا خطا کند، حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد.

جناح بازی باعث عقب ماندگی ورامین شده است

امام جمعه موقت ورامین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این نکته که ورامین تشنه خدمت است، اظهار داشت: اگرچه به برکت نظام اسلامی، خدمات خوبی انجام شده ولی حق این مردم و وارثان قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ ادا نشده است.

وی افزود: بسیاری از ظرفیت های اقتصادی در این منطقه وجود دارد که می توان در راستای اقتصاد مقاومتی به کار بست ولی با کمال تأسف برخی از بی مهری ها، جناح بازی ها و سرگرمی های بی خاصیت، ما را عقب نگه داشته است.

محمودی ادامه داد: تأمین آب کشاورزی، عرضه محصولات این دیار و حتی صادرات به کشورهای دیگر، مسائل عمرانی و جذب سرمایه گذاران به منطقه یک عزم جهادی می طلبد.

ورامین از درگیری ها و ظلم های سیاسی خسته شده است

امام جمعه موقت ورامین متذکر شد: در گذشته کوتاهی های بسیار و بی مهری های فراوان صورت گرفته که امیدواریم عامدانه نبوده که اگر عامدانه باشد، خیانت بزرگی به حساب می آید و گناه آن بخشودنی نیست.

وی گفت: امیدواریم با حضور فرماندار جدید شهرستان ورامین، شاهد پیگیری های خوب و نتایج ثمر بخشی باشیم و به جناح های سیاسی نیز توصیه می کنیم که ضمن احترام به تفکرات آنان، سعی کنند تا دستگاه های اداری و اجرایی را به مسائل سیاسی نکشانند و برای آنان حاشیه آفرینی نکنند.

محمودی تأکید کرد: ورامین از درگیری ها و ظلم های سیاسی خسته است و ورامین نشان داده که خط قرمزها را حفظ می کند و با فتنه گرها و حامیان و ساکتان فتنه زاویه دارد و این درسی بوده که از رهبر خود گرفته است.

رسانه های دنیا جنایات کشمیر را منعکس نمی کنند

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران در ادامه به جنایات رخ داده در کشمیر اشاره کرد و بیان داشت: جنایاتی که امروز در کشمیر رخ می دهد، بسیار دردآور است.

وی افزود: امروز مردم مسلمان و بی دفاع کشمیر به جرم استقلال طلبی، زیر شدیدترین ظلم ها به سر می برند و متأسفانه رسانه های دنیا نیز این جنایات را منعکس نکرده و مجامع بین المللی که وابسته به استکبار هستند نیز این جنایات را نمی بینند.

امام جمعه موقت ورامین ادامه داد: جهان اسلام نیز با فتنه های مزدوران استکبار مانند آل سعود، به خود مشغول شده است و موضع گیری مناسبی را از سوی دولت های اسلامی شاهد نیستیم.

وی اضافه کرد: از دولت جمهوری اسلامی ایران می خواهیم تا به عنوان ام القرای جهان اسلام با قدرت و حضور بهتر در مجامع جهانی از این مردم مظلوم و مسلمان دفاع کند.

خطیب نماز جمعه ورامین تأکید کرد: ما ضمن اظهار همدردی با مردم مظلوم کشمیر، جنایات ضد بشری و ضد انسانی از سوی هر دولت و کشوری را به شدت محکوم می کنیم.

نماز جمعه یک مانور بزرگ سیاسی برای امت اسلام است

محمودی در ادامه با اشاره به در پیش بودن سالروز اقامه اولین نماز جمعه اظهار داشت: پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه تهران به امامت مرحوم آیت الله طالقانی است.

وی افزود: نماز جمعه به تعبیر امام راحل از عنایات حق تعالی بر جمهوری اسلامی است و آنچنان نماز جمعه در دین مبین اسلام اهمیت دارد که یک سوره قرآن کریم به نام سوره جمعه نامگذاری شده است.

امام جمعه موقت ورامین ادامه داد: روایات فراوانی نیز در فضیلت و اهمیت نماز جمعه وارد شده و از تارک نماز جمعه نیز مذمت گردیده است.

محمودی گفت: اینکه هر هفته مسلمانان و مومنان در یک نقطه جمع شوند و بایکدیگر دیدار کرده و از مسائل دینی آگاهی یابند، ضمن توجه به جنبه های دینی و معرفتی، یک مانور بزرگ سیاسی برای امت اسلام است.

دشمن به جنگ دین و هویت ملی ما آمده است

خطیب نماز جمعه ورامین تأکید کرد: امروز در برابر موج ویرانگر فرهنگی، تبلیغاتی و سیاسی دشمنان بر علیه انقلاب اسلامی، چه پایگاهی عظیم تر و محکم تر از سنگر نماز جمعه وجود دارد.

وی افزود: دشمنان ما در ابعاد وسیعی بر علیه اسلام و انقلاب در حال تلاش بوده و در ذهن جوانان ایجاد شبهه کرده و در صدد متزلزل کردن مبانی فکری، اخلاقی و اعتقادی جامعه ما هستند.

محمودی ادامه داد: کسانی که از آمارها و فعالیت های دشمن با خبر هستند، می دانند که امروز دشمن با دین و هویت ملی و انقلابی ما چه می کند.

امام جمعه موقت ورامین تأکید کرد:امروز دشمن با پول، دلار، نفت، ماهواره و اینترنت و تمامی ابزارهای موجود به جنگ ما آمده است و آیا جوانان این سرزمین فکر کرده اند که هزینه های گزاف شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی با چه هدفی تأمین می شود.

وی بیان داشت: همین شبکه های ماهواره ای در کشورهای غربی مجاز به پخش نیستند و آن دسته از شبکه هایی نیز که اجازه پخش دارند، پول می گیرند و رایگان در اختیار کسی قرار نمی دهند اما برای ما رایگان برنامه پخش می کنند.

نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر محسوب می شود

محمودی گفت: گوگل، تلگرام و امثال این ها که به رایگان برای ما این همه خدمات صوتی و تصویری و مخابراتی ارائه می کنند، اهداف خاصی را در سر می پرورانند.

وی متذکر شد: در میان حجم گسترده تلاش دشمن، یکی از سنگرهای مهم دفاع از اسلام ناب و روشنگری در این زمینه، نماز جمعه است.

امام جمعه موقت ورامین افزود: مقام معظم رهبری نماز جمعه را قرارگاه فرهنگی هر شهری معرفی کردند و قلب فرهنگی هر شهری، نماز جمعه محسوب می شود و یک نمازگزار جمعه باید پیام رسان جمعه باشد.