شیراز – امام جمعه موقت شیراز گفت:متخلفان دریافت حقوق‌ های نجومی در مقابل مردم محاکمه شوند، حتی اگر به گفته برخی مربوط به دولت‌ های قبل باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام و المسلمین ابوفاضل رضوی اردکانی در خطبه‌ های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به اینکه سوء‌مدیریت مهمترین مشکل اقتصاد امروز کشور است، گفت: با گران کردن اجلاس و کالاها نمی‌توانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم؛ چرا که امروز دریافت برخی از حقوق‌های نجومی باعث وجود بی‌اعتمادی بین مردم می‌شود.

وی ادامه داد: احکام قانون و شرع در مقابل دست‌درازی به بیت‌المال مشخص است و افرادی که این گونه کارها را کرده‌اند باید در مقابل مردم محاکمه شوند و تفاوتی هم ندارد که به کدام دولت برمی‌گردد.

امام جمعه موقت شیراز ادامه داد: به گفته برخی، حقوق‌های مدیران مربوط به دولت‌های قبل است که آنها را هم امروز باید در مقابل دیدگان مردم محاکمه و معرفی کرد.

حجت‌الاسلام رضوی اردکانی تصریح کرد: نمی‌شود دزدان خرده‌پا را شلاق زد و محاکمه کرد، اما به افرادی که دزدی کلان کرده‌اند، بگوییم به دلیل آبروداری از معرفی آنها خودداری می‌کنیم؛ چرا که دزد آبرو ندارد و احکام آن نیز قطعی است.

وی یادآور شد: مدیرعاملی به یک سفر خارجی رفته و ۱۲ هزار یورو یا دلار حق ماموریت گرفته است. هیچ گونه توجیهی این گونه پرداخت‌ها ندارد؛ چراکه وضعیت این گونه افراد نیز در جامعه مشخص است.

حجت‌الاسلام رضوی اردکانی با بیان اینکه اشرافی‌گری به مردم فشار می‌آورد، گفت: حدود ۸ میلیون حقوق‌بگیر در کشور زندگی می‌کنند و اگر کسی بگوید از این تعداد حدود ۱۰۰ نفر هم تخلف کنند به جایی نمی‌رسد، بسیار حرف نادرستی است؛ چرا که همین افراد آبروی نظام را می‌برند.

وی تاکید کرد: این‌گونه پدیده‌های زشت از زمان سازندگی در کشور آغاز شد و پول‌های بی‌حساب و کتاب و بی‌سرپرست این گونه خرج شد، در حالی که ناظرین باید به دقت نظارت داشته باشند.

امام جمعه موقت شیراز با اشاره به اینکه مدیریت این افراد در حد گرفتن پاداش اندک هم نبوده است، گفت: وضعیت صنایع امروز کشور بر همگان مشخص است. صنعت خودروسازی نیز پس از ۵۰ سال با گرانترین قیمت و پایین‌ترین کیفیت به مردم عرضه می‌شود. حال، این گونه مدیران چه احتیاجی به دریافت پاداش داشته‌اند، مشخص نیست.

وی تصریح کرد: مشکل کشور ما سوء‌مدیریت در این گونه موارد است، چرا که منابع طبیعی نیز ۵۵۰ هکتار زمین را مجانی و بدون هیچ دریافتی به شخصی داده تا کاری انجام دهد.

حجت‌الاسلام رضوی اردکانی با بیان اینکه سه سال از فعالیت این دولت گذشته تاکید کرد: اینکه بگوییم در دولت‌های گذشته تخلفات این گونه و دریافت حقوق‌های نجومی روی داده، درست نیست، چرا که سه سال از فعالیت این دولت می‌گذرد و به گفته رئیس دیوان محاسبات کشور، این موضوع چند سال پیش به دولت اعلام شده، اما هیچکس برخوردی نکرد تا یکی از نمایندگان مجلس به وضوح آن را مطرح کرد.

وی ادامه داد: اگر بحث دریافت‌های نجومی و این گونه تخلفات پیگیری نشود، دود آن به چشم نظام می‌رود، چرا که ممکن است خود ملت و حزب‌الله این گونه مباحث را پیگیری کنند. بنابراین تفاوتی ندارد که این مدیر مربوط به کدام دولت است. باید در مقابل دیدگان مردم و رسانه‌ها محاکمه و معرفی شود.

امام جمعه موقت شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ۶ مردادماه و روز کارآفرین گفت: اقتصاد مقاومتی از راه کارآفرینی ممکن است و وجود مراکز فنی و حرفه‌ای در این بخش بسیار تاثیرگذار است.