میامی – امام جمعه میامی، نماز سیاسی عبادی جمعه را از جمله عوامل اصلی بقای نظام اسلامی دانست و گفت: این فریضه دینی با محوریت ولایت فقیه و با حضور ارکان نظام نقطه ارتباط ولی فقیه و مردم است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر آدینه در خلال خطبه های نماز جمعه این هفته میامی در مسجد جامع این شهر، با اشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با مقام معظم رهبری، بیان داشت: نماز جمعه یک قرار گاه فرهنگی است که مردم نیروهای این قرارگاه هستند و امام جمعه به عنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی در پیشبرد اهداف نظام گام برمی دارند.

وی با بیان اینکه اعتماد مردم به نظام بالا است و اگر این اعتماد از دست برود خطری بزرگ در پیش خواهد بود، گفت: مسئولان باید در نگه داشتن این اعتماد تلاش کنند و یکی از راه ها مبارزه با مفسدان مالی به صورت جدی و مجازات آنان و گزارش آن به مردم است.

امام جمعه میامی با اشاره به سالگرد اولین اقامه نمازجمعه به امامت آیت الله طالقانی در تهران، گفت: نماز جمعه به عنوان ثمره بزرگ انقلاب و هنر و ابتکار امام (ره) نمادی از حاکمیت دین که شاخص ترین کار برای حاکمان دینی است.

صفایی پور با بیان اینکه یکی از نمازهایی که در قرآن پیرامون اقامه آن توصیه شده است نماز جمعه است، گفت: هیچ بهانه ای نباید برای حضور نیافتن در نماز جمعه مطرح شود.

وی در ادامه با اشاره به بیانات امام(ره) و مقام معظم رهبری در خصوص نماز جمعه، تصریح کرد: این فریضه مهم سیاسی و دینی، تقویت خدمت به دین و تقوا است و یک عمل صرفا عبادی نیست و به عنوان یک سنگر اساسی در برابر تهاجم های فرهنگی دشمنان محسوب می شود.