بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: جوانان استان بوشهر برای اشتغال در نیروگاه اتمی و صنعت نفت مهارت‌افزایی شوند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله غلامعلی صفایی بوشهری در نماز جمعه امروز بوشهر به هفته مهارت اشاره کرد و با تقدیر از تلاش‌های سازمان فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: استان بوشهر یک استان صنعتی است و جوانان باید به سمت کسب مهرت‌های فنی برای اشتغال در صنعت حرکت کنند.

وی با اشاره به توافقات صورت گرفته بین نیروگاه اتمی و وزارت نفت با سازمان فنی و حرفه‌ای، اضافه کرد: این تفاهم‌نامه فرصت بسیار خوبی برای جوانان است که باید مهارت‌های لازم را برای اشتغال در این صنایع کسب کنند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم رفع مشکلات بیکاری در استان بوشهر با تکیه بر توسعه مهارت‌های شغلی، خاطرنشان کرد: باید فضای اشتغال برای جوانان تحصیل‌کرده ایجاد شود.

وی در ادامه به پنجم مردادماه سالروز اولین نماز جمعه در کشور اشاره کرد و افزود: استان بوشهر دارای ۲۰۰ سال سابقه برپایی نماز جمعه است و هر روز نیز پرشورتر برگزار می‌شود.

صفایی بوشهری در ادامه با اشاره به تعهدات طرفین برجام که از سوی شورای امنیت سازمان ملل مطرح شده است، ادامه داد: ایران تعهدات برجام را اجرا کرده و همه به آن اذعان دارند ولی طرف مقابل به دنبال جلوگیری از پیشرفت استان است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال براندازی هستند و آن را نقطه آغاز کنترل ایران تلقی می‌کردند، بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز تاکید کرده‌اند که آمریکا قابل اعتماد نیست.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور، ادامه داد: اعتماد به آمریکا یعنی اعتماد به کشورهایی که به دنبال براندازی نظام و بازگشت استبداد به کشور هستند.

وی همچنین کودتای ترکیه را محکوم کرد و گفت: مسئولان ترکیه اشتباهات بزرگی داشتند که باعث بی‌ثباتی در این کشور شد و این کودتا را رقم زد.