رشت – امام جمعه موقت رشت با تأکید بر حفظ بنیان خانواده در جامعه گفت: رعایت اخلاق اسلامی و نهادینه کردن آن در خانواده، ضامن بقای این بنیان الهی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین احمد عبد الله زاده پاشاکی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با بیان اینکه طلاق شایسته جامعه اسلامی نیست اظهار کرد: امروزه پدیده طلاق به یکی از معضلات بزرگ جامعه تبدیل شده و تزلزل در بنیان خانواده باعث بروز روز افزون این پدیده شده است.

وی افزود: خانواده محکم ترین بنیان در اسلام ذکر شده و همین امر مانع از بروز آسیب های جدی در جوامع اسلامی است و دشمن نیز به اهمیت خانواده در جامعه اسلامی پی برده است.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به نقشه های فرهنگی دشمن برای ایجاد شبهه و تزلزل در خانواده های ایرانی تصریح کرد: از بین رفتن کانون خانواده تأثیر زیادی در بروز ناهنجاری ها در جامعه دارد و از آنجایی که دشمن به این موضوع مهم رسیده است، به دنبال از بین بردن این بنیان بوده و برای رسیدن به مقصود خود از ابزارهای فرهنگی استفاده می کند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله زاده پاشاکی بر ضرورت نهادینه کردن اخلاق اسلامی در خانواده تأکید کرد و گفت: سخت گیری های به جا و به مورد که مانع از سقوط اعضای خانواده به ورطه نابودی اخلاق می شود، برای حفظ نظام خانواده ضروری بوده و رعایت اخلاق اسلامی ضامن بقای خانواده است.

وی همچنین به تأکیدات مقام معظم رهبری بر پرداختن نسل جوان به تحصیل، تهذیب و ورزش اشاره کرد و افزود: پرداختن جوانان به ورزش، پرهیز از انجام گناه و تحصیل علم، مانع از فروپاشی نظام اخلاقی در جامعه شده و جوانان سالم، خانواده های سالم و جامعه ای موفق را می سازند.

نماز جمعه جایگاه دشمن شناسی

امام جمعه موقت رشت در بخش دیگری از سخنان خود به پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه توسط آیت‌الله طالقانی اشاره و خاطرنشان کرد: امام (ره) احیا کننده نمازجمعه در کشور بود و این جایگاه بصیرتی باید در جامع تقویت شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله زاده پاشاکی با اشاره به ترور شهدای محراب در اوایل انقلاب تصریح کرد: نمازجمعه محل بصیرت افزایی و دشمن شناسی است و از این طریق فرهنگ اسلامی ترویج می شود و دشمن از همین کارکرد نمازجمعه در هراس بوده و در پی تخریب جایگاه آن است.

وی نماز جمعه را قرارگاه دشمن‌شناسی و استکبارستیزی عنوان کرد و افزود: آرمان‌ها و ارزش‌های الهی و انقلابی از جایگاه نمازجمعه ترویج می شود و برکات زیادی برای جامعه اسلامی دارد.

امام جمعه موقت رشت همچنین به کارشکنی های آمریکا در موضوع برجام اشاره کرد و گفت: خوشبختانه چهره واقعی آمریکا در طول یک سال گذشته از زیر نقاب بیرون آمده و حیله گری آن بیش از پیش مشخص شده است.