زنجان – امام جمعه ابهر با بیان اینکه نبود جهاد فکری و فرهنگی تهدید برای نظام اسلامی است، گفت: عرصه جهاد امروز یک جهاد فرهنگی است و قرارگاه آن نمازهای جمعه است.

به گزارش پرس شیعه و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌ های این هفته نمازجمعه ابهر افزود: اگر مسئولان با محوریت نمازجمعه قدم بردارند و به توصیه‌های این قرارگاه گوش کنند مشکلات حل خواهد شد. همچنین جوانان مومن و انقلابی باید قلب این قرارگاه را فراموش نکنند و مواظب باشند این قرارگاه تضعیف نشود. تضعیف این قرارگاه تضعیف همه خوبی‌ها است و لذا باید همه جوانان، انقلابی عمل کنند و در مقابل این هجمه و شبیخون محکم بایستند.

وی با بیان اینکه مسئله سوم مسئله مرموز نفوذ است که ممکن است در ابعاد مختلف فرهنگی و سیاسی و حتی اقتصادی هویت زلال و پاک اسلامی، انقلابی و نیز وحدت و امنیت و آرامش داخلی را هدف قرار داده باشد، اظهار کرد: باید نسبت به آن و به ویژه آبشخوری‌های اصلی آن همچون فتنه ۸۸ حساس بوده که همواره رهبر معظم انقلاب نیز بارها به صورتی شفاف فرمودند من روی موضوع فتنه حساس بوده و هستم اما آنچه که از خارج از مرز و بوم می‌گذرد باز جای تاسف دارد.

رحیمی با بیان اینکه امروزه به برکت انقلاب و خون شهدا، کشور از نظر نظامی و علمی در اوج قرار داشته و به یک کشور پیشرفته تبدیل شده است، گفت: امروز دنیا بر روی حرف، سخن و موضع ایران تحلیل دارد اما نباید از تهدیدات و مسائل اساسی نیز غافل باشیم.

امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه اولین تهدید برای نظام اسلامی، نبود روحیه انقلابی است، افزود: در این راستا مقام معظم رهبری فرمودند: «من دیپلمات نیستم، من انقلابی‌ام حرف را صریح و صادقانه می‌گویم باید با روحیه انقلابی کار کرد و با روحیه انقلابی با خارج برخورد کرد».

رحیمی با اشاره به اینکه اینکه آرزوی آمریکا و اسرائیل این است که ترکیه به ظاهر اسلامی تضعیف شود و لذا در ادامه سیاست‌ها و راهبرد شوم جبهه استکبار مبنی بر تضعیف، تجزیه و به تحلیل بردن قدرت سیاسی امنیتی و نظامی کشورهای اسلامی و در نتیجه به حاشیه امن بردن رژیم غاصب صهیونیستی و در نهایت پیشبرد اهداف سلطه‌گرانه و غارتگرانه کشورهای غربی و اروپایی جزو اهداف است، ادامه داد: در این راستا کودتا در کشور ترکیه را محکوم می‌کنیم و به اردوغان نیز متذکر می‌شویم مواظب مردم و اسلام باشد و راه نجات کشور، اسلام و مردم‌داری است و این علامت خطری بود که وی نیز از کارهای شیطنت‌آمیز دست بردارد.

وی در ادامه به فرا رسیدن پنجم مردادماه، سال‌روز اقامه اولین نمازجمعه اشاره کرد و افزود: پنجم مرداد هر سال یادآور صدور اولین حکم امامت جمعه در بستر انقلاب اسلامی توسط امام راحل است. شاید آن روز عظمت این حکم و یا اقامه نمازجمعه به عنوان اساسی‌ترین سنگر مردمی انقلاب درک نمی‌شد ولی اکنون که به فضل الهی دامنه آن تقریبا تمام کشور را فرا گرفته و تریبون‌های نمازجمعه به مرز ۹۰۰ تریبون نزدیک شده است و از سنگر نمازجمعه، شبکه رسانه‌ای عظیم و البته قابل اعتماد و اطمینان در پاسداری از ارزش‌هاو آرمان‌های انقلاب اسلامی ساخته، به نحوی ابعاد مختلف این معجزه انقلاب برای دوست و دشمن عیان شده است.

امام جمعه ابهر خاطرنشان کرد: نمازجمعه نیروگاه روحی، تربیت‌گاه دینی ملاقات همگانی و حتی مانور سیاسی برای مسلمین است که قلب دشمنان را می‌لرزاند و هر گونه طمع و توطئه علیه اسلام و مومنان را نقش بر آب می‌کند.