اردبیل – خطیب جمعه اردبیل با اشاره به اظهارات رئیس دولت در خصوص سرمایه‌گذاری کلان در بحث توسعه راه‌ آهن کشور تاکید کرد که راه‌آهن اردبیل از سرمایه‌گذاری بزرگ دولت محروم است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید حسن عاملی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اردبیل افزود: رئیس جمهور اخیرا اعلام کرده در این دولت روی حمل‌ونقل ریلی سرمایه گذاری بزرگی شده اما باید این سوال را مطرح کرد که چرا استان اردبیل از این سرمایه گذاری عظیم سهمی ندارد.

وی ادامه داد: آیا برقی کردن خط ریل بعضی از استان ها یا وی آی پی کردن خط برخی دیگر از استان ها یا سریع السیر کردن خط قطار استان دیگر اولویت دارد یا استانی که هنوز از اصل این نعمت بی بهره است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در این راستا با تاکید بر لزوم توجه دولت به تکمیل طرح راه آهن میانه – اردبیل، از نمایندگان خواست این موضوع را با جدیت پیگیری کنند.

وی با اشاره به رکود برخی از پروژه های اجرایی این استان تصریح کرد: اینکه برای استانی شهرک پتروشیمی درست شود و استانی دیگر از اصل این نعمت محروم باشد، قطعا موجب باورسوزی خواهد شد.

عاملی در عین حال در خصوص حساسیت بعضی از هم استانی ها به نامگذاری منطقه آزاد اردبل بیان داشت: این موضوع نباید موجب شکاف، بدبینی و… شود، نامگذاری منطقه آزاد مثل سایر مناطق به نام خود منطقه یعنی “مغان” هیچ مشکل و مخالفی ندارد مخصوصا که نوع نام تأثیری در آثار، برکات، محدوده و مدیریت منطقه آزاد ندارد.

وی با تاکید بر اینکه وحدت، یکپارچگی و همدلی در استان اولویت اول ماست، متذکر شد: از این رو مسئولان باید همه به زمینه های اختلاف حساس باشند و مانع از بروز زمینه های اختلاف شوند.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: ما در استان به منزله یک خانواده هستیم و همه نقاط استان تحت نگاه های حمایتی یکسان مسولان قرار دارد و برای رشد و اعتلاء تمام نقاط استان با تمام توان تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه همه ما به جای اشتغال به اینگونه امور نازل، باید در مسیر منافع کلان استان تلاش کنیم.

عاملی همچنین با اشاره به کودتای ترکیه آن را در راستای تضعیف یک کشور اسلامی دانست و عنوان کرد: اگر ادعای دولت مردان ترکیه صحیح باشد که سیا و امریکا پشت این قضیه است، این ادعا باید در رفتار دولت ترکیه خود را نشان دهد.

وی با بیان اینکه در این صورت باید حاکمیت ترکیه از ائتلاف آمریکایی در منطقه فاصله بگیرد، یادآور شد: رئیس دولت ترکیه به جای اینکه بگوید به زودی در مسجد اموی دمشق نماز خواهم خواند، باید بگوید به زودی در مسجد الاقصی و در قدس نماز خواهم خواند نه اینکه صمیمانه ترین روابط رسمی را با اسرائیل شروع کند.