رامهرمز ـ امام جمعه رامهرمز گفت: نماز جمعه خاکریز غیرقابل نفوذ جبهه انقلاب اسلامی، تطهیر کننده فضاهای آلوده، مایه اتحاد و همبستگی و حلقه وصل مردم به‌ نظام است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید اسماعیل موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان رامهرمز با اشاره به سالروز اقامه نخستین نماز جمعه به امامت آیت‌الله طالقانی، نماز جمعه را فریضه الهی ذکر کرد و افزود: بر اساس آرای تمام فقهای اسلامی نماز جمعه توسط حاکم مسلمان یا نماینده وی اقامه می شود.

وی، یکی از وظایف امام جمعه را ایجاد ارتباط بین حاکمیت و مردم عنوان کرد و گفت: امام جمعه به عنوان فردی عالم و دارای اذن از طرف حاکم، مردم و مسئولین را موعظه کرده و به آنها تذکر می دهد و مردم و مسئولین هم باید تبعیت کنند.

امام جمعه رامهرمز، بیان مسائل روز و سیاسی را یک بعد نماز جمعه ذکر کرد و ادامه داد: مسلمانان باید نسبت به مسائل زمان خود آگاه باشند و بخشی از این اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از طریق تریبون نماز جمعه انجام می شود.

موسوی با تاکید بر ضرورت حضور پررنگ مسئولان در نماز جمعه عنوان کرد: مسئولیت فرصت خدمتگزاری به مردم است که به تعبیر حضرت علی(ع) همچون ابر آسمان گذرا است و مسئولان باید این فرصت را برای خدمت به مردم غنیمت بشمارند.

وی با بیان اینکه دفاع در مقابل ویروس‌های خطرناک معنوی و سیاسی، قرارگاه نماز جمعه و فرمانده این قرارگاه نیز شخص امام‌ جمعه است تصریح کرد: خداوند در این روز مردم را به ترک معامله و انجام عبادت دستور داده است.

موسوی اضافه کرد: نماز جمعه خاکریز غیرقابل نفوذ جبهه انقلاب اسلامی، تطهیر کننده فضاهای آلوده، مایه اتحاد و همبستگی و حلقه وصل مردم به‌ نظام است.

امام جمعه رامهرمز با اشاره به عملیات مرصاد در روزهای آخر جنگ تحمیلی اضافه کرد: عملیات مرصاد باعث زیر سؤال رفتن خط استراتژیک منافقان و پایان‌بخش خط سیاسی و نظامی و عمر آنان بود