کرمانشاه – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: دولت باید با تدبیر و مدیریت مطلوب موانع اشتغالزایی را از سر راه جوانان بردارد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله مصطفی علما در خطبه‌های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه ضمن دعوت همگان به پرهیزکاری و دوری از معصیت اظهار داشت: اعداد و ارقام نجومی بیکاری استان کرمانشاه به هیچ وجه زیبنده این استان نیست و باید از ظرفیت‌های موجود برای رفع معضل بیکاری استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه داشتن رتبه یک بیکاری استان در سطح کشور را مورد انتقاد قرار داد و افزود: ظرفیت‌های فراوانی همچون ۹۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی برای اشتغالزایی جوانان وجود دارد و باید به این پتانسیل‌ها توجه کرد.

امام جمعه کرمانشاه خواستار ایجاد راهکارهای سهل و بدون مانع برای اشتغال جوانان شد و گفت: دولت باید با تدبیر و مدیریت مطلوب موانع اشتغالزایی را از سر راه جوانان بردارد.

آیت‌الله علما همچنین اقتصاد مقاومتی را نسخه ماندگار برای کشور دانست و گفت: مسئولان برای تحقق امر مهم اقتصاد مقاومتی به عنوان مسئله مورد تاکید مقام معظم رهبری اهتمام بیشتری داشته باشند و این مسئله نیازمند تکیه بر توان و ظرفیت داخل است.

املم جمعه کرمانشاه در ادامه بر اهمیت اقامه نماز جماعت در دستگاه‌ها و نهادهای مختلف تاکید کرد و گفت: ۵ مرداد سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد و ایستادگی و مقاومت مردم استان در برابر دشمنان را در پیش داریم.

آیت‌الله علما با یادآوری اقدامات ظالمانه استکبار علیه مسلمانان منطقه گفت: استکبار پایبندی به حقوق بشر ندارد و آن را در نطفه خفه کرده و این مسئله سبب نفرت و انزجار مسلمانان از آمریکا شده است.

خطیب جمعه کرمانشاه همچنین خواستار شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخل استان به منظور کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای جوانان شد و گفت: در کشور و استان پتانسیل خوب کشاورزی و صنعتی وجود دارد و با شناسایی این توانمندی‌ها امکان ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان فراهم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه همچنین خواستار توجه مسئولان به ورزش باستانی و زورخانه‌ای و تلاش برای احیای این ورزش در سطح محلات استان شد.