همدان – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، گفت: مسائل به وجود آمده امروز در عراق، سوریه و کشمیر برای جهان اسلام نگران کننده است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله غیاث‌الدین طه محمدی در خطبه‌ های نماز جمعه همدان با اشاره به ناگوار بودن مساله حقوق های کلان و اختلاف طبقاتی زیاد در بین اقشار مختلف جامعه، گفت: کفر زائیده فقر و ثروت حلال یاور انسان در تقواست.

وی در ادامه با اشاره به حدیث امام صادق(ع) دنیا شناسی را از ارکان اصلی معرفت دانست و افزود: دنیا شناسی در دیانت حلقه اسلام، یک اصل ضروری است و کسی که دنیا را بشناسد می داند که دنیا به تنهایی بد نیست اما حب و دلبستگی به آن بیچارگی دنیا و آخرت را به همراه دارد.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی در این خطبه به مرز مشترک بین فقر و کفر اشاره کرد و افزود: کفر زائیده فقر است و کمتر پیش می آید انسان فقیر و گرسنه بتواند دین خود را حفظ کند لذا در راه بندگی خدا باید به اندازه کافی و حلال از مال دنیا داشت که به عنوان غنا از آن یاد می شود.

وی در ادامه به عقل و بینش انبیاء و اولیاء اشاره کرد و افزود چرا اینان گول دنیا را نخوردند؟ چون با عقل و دین به میدان آمده بودند و اگر انسان هم عقل و دین را بکار گیرد دنیا را مهار کرده است.

وی افزود: دنیا مانند آب شور دریا است که انسان حریص هرچقدر هم از آن بخورد سیراب نخواهد شد و در انتها به زوال کشیده می شود.

آیت الله طه محمدی در ادامه گفت: طمع در وجود انسان یک رذیلت و قناعت باعث عزت اوست و این مال دنیاست که انواع و اقسام شهوات را در وجود انسان زنده می کند.

امام‌جمعه همدان در این خطبه با اشاره به این بیت که از ورق گردانی لیل و نهار اندیشه کن و اینکه از نظر حضرت علی(ع) بعنوان بزرگترین دنیا شناس تاریخ، دنیا همانند استخوان خوکی است در دست یک آدم جذامی، افزود: وقتی انسان در معرفت شناسی دنیا زمین خورد هم نوعان خود را به آتش و خون می کشد و انواع و اقسام جنایات را در دنیا رقم می زند، مثال آنچه امروز در عراق و سوریه توسط آمریکا که از دموکراسی دم می زند آمده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه به جنایات آل سعود اشاره کرد و گفت: تروریست زائیده وهابیت است و مسئله نگران کننده امروز اتفاقات اخیر عراق و بحرین و جبهه ایجاد شده در کشمیر بعنوان شهر مشترک بین پاکستان و هندوستان است که آل سعود از تمام ثروت خود استفاده کرد و وهابیت را ایجاد نمود و تمامی فتنه ها را رقم زده است.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در این خطبه با اشاره به سخن امام خمینی(ره) در خصوص برگزاری نماز جمعه، افزود: به فرموده ایشان اگر تنها دستاورد انقلاب اسلامی همین نماز جمعه هم باشد برای ما بس است که به لطف پروردگار، امروز در بیش از ۸۰۰ نقطه از کشور برپایی نماز جمعه را داریم که هیچ دستاوردی بالاتر از این نیست.

امام‌جمعه همدان در ادامه به مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزی سراسر کشور که در همدان از سوم تا ششم مرداد ماه در بخش پسران و از هشتم تا یازدهم مرداد ماه در بخش دختران برگزار خواهد شد اشاره کرد و گفت: باید مسئولین در این زمینه نهایت تلاش را انجام دهند.

وی در ادامه افزود: ایرادی که به همدان وارد است بهره نگرفتن از وجود عالمان و بزرگان و فرهیختگان این شهر است چرا که همدان ظرفیت های بسیاری در این زمینه دارد.