قم – امام جمعه قم با بیان اینکه بد عهدی‌های آمریکا در حال ظهور است، گفت: اگر کوچک‌ ترین نقضی از سوی طرف مقابل درباره بر جام صورت گیرد وضعیت کشور باید به شرایط قبل برگردد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با بیان اینکه به مسئولان سازمان انرژی اتمی می‌گوییم که بد عهدی‌های آمریکا در حال ظهور است، افزود: مسئولان باید آماده باشند چرا که ملت ما این انتظار را دارند که اگر کوچک‌ترین نقضی از سوی طرف مقابل در خصوص بر جام صورت گیرد وضعیت کشور می‌بایست به همان شرایط قبل برگردد.

وی به پرداخت حقوق‌های نجومی نیز اشاره کرد و افزود: ملت ما این انتظار را دارند که در خصوص حقوق‌ها و فیش‌های نجومی به درستی رسیدگی شود چرا که این اقدام خیانت بوده و بر خلاف ارزش‌های اسلامی و دینی است.

درخشش انقلاب اسلامی مدیون حضور مردم در صحنه است

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه تهران به امامت آیت الله طالقانی، اظهار داشت: شاید آن روزی که امام خمینی(ره) چنین حکمی برای آیت الله طالقانی صادر می‌کردند، عظمت اقامه نماز جمعه در سال‌های پس از انقلاب اسلامی مشخص نبود.

وی گفت: امروز نماز جمعه در سراسر کشور اقامه می‌شود و درخشش انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف نیز مدیون حضور اقشار مختلف مردم در صحنه است.

سردار سلیمانی پرچمدار مبارزه با تروریست و تکفیر است

آیت الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود به گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد اشاره کرد و اظهار داشت: در این گزارش ۱۹ صفحه‌ای ادعاهایی علیه جمهوری اسلامی آمده و باید عنوان داشت که بان کی مون تحت تأثیر تهدیدها قرار گرفته که چنین مطالبی بیان کرده است.

وی افزود: بان کی مون از سعودی‌ها می‌ترسد و به همین خاطر از بیانیه رسمی خود عقب نشینی می‌کند و این امر نشان می‌دهد که تحت فشار کشورهای مختلف از جمله آمریکاست.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه به دبیرکل سازمان ملل متحد توصیه می‌کنیم آبروی خود را در این مسیر نریزد، افزود: به این شخص چه ربطی دارد که سردار سلیمانی به عراق می‌رود. آنها بدانند که سردار سلیمانی پرچمدار مبارزه با تروریست و تکفیر است.

وی خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد، افزود: شما چرا در برابر کشتن کودکان و نوجوانان یمن سکوت کرده‌اید و نسبت به سلب تابعیت شهروندان بحرینی اعتراضی نمی‌کنید.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: آنها در برابر ۵۲ لایحه‌ کنگره و سنای آمریکا که نسبت به ایران مطرح شده و با برجام در مغایرت است سکوت کردند . به آقای بان کی مون توصیه می‌کنیم که از سیاست‌های دوگانه و سخن گفتن و عمل کردن دوگانه دست بر دارد.

دولت بحرین از گذشتگان عبرت بگیرد

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به تحولات کشور بحرین نیز اظهار داشت: ۲۰۰ نفر از شخصیت‌های برجسته بحرینی از شیخ عیسی قاسم حمایت کردند . دولت بحرین می‌بایست از گذشتگان عبرت بگیرد تا چند روز بیشتر عمر کند.

امام جمعه قم همچنین با اشاره به کودتای ترکیه عنوان کرد: مسئولان ترکیه می‌بایست از این فرصت طلایی استفاده کنند و با همسایگان خود آشتی کنند و برنامه‌هایی که در مسیر تخریب به بنیان‌های اقتصادی و نظامی سوریه اجرایی کردند را متوقف کنند.

آیت الله حسینی بوشهری اضافه کرد: ایران کودتای ترکیه را محکوم کرد و همراهی خود را با مردم ترکیه اعلام داشته که مسئولان ترکیه نیز می‌بایست در این جهت حرکت کنند.