زاهدان – امام جمعه موقت زاهدان گفت: مهارت آموزی و کار آفرینی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی هستند که جوانان باید به آن اهتمام ورزند.

به گزارش پرس شیعه؛ امام جمعه موقت زاهدان درخطبه های نمازجمعه این هفته باتاکید بر رعایت تقوا اظهار داشت. مهارت آموزی حلقه مفقود بازار کار و اشتغال است و لازم است جوانان قبل از ورود به بازار کار مهارتهای لازم را فرا گیرند.

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به اینکه بیکاری بستری برای زایش معضلات در جامعه است. گفت باید آموزشهای ارایه شده توسط ارگانها، بویژه در مدارس متناسب با بازارکار باشد تا اشتغال جوانان پس از فارغ التحصیلی تسریع یابد.

وی با بیان اینکه تلاش پلیس و سربازان گمنام امام زمان در تامین امنیت قابل تقدیر است، گفت: دستگیری تیمهای تروریستی نمونه بارزی از تلاشهای شبانه روزی نیروهای نظامی و امنیتی در استان است.

امام جمعه موقت زاهدان تصریح کرد: یکی از اهداف دشمنان ایجاد وابستگی و جلوگیری از استقلال کشور از طریق ترفندها و توطئه های مختلف است.

وی تاکید کرد: دشمنان همواره بدنبال راه ها و ترفندهای تازه هستند که خوشبختانه همه این دسیسه ها با هوشیاری مردم و نیروهای امنیتی و نظامی به موقع خنثی شده است

مدیرکل فنی و حرفه ای استان نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تشریح عملکرد این نهاد در یکسال گذشته گفت: با اهمیت دادن به مسئله مهارت آموزی معضل بیکاری از جامعه رخت بر می بندد و شرایط اشتغال افراد فراهم می شود.

محمدجهانتیغی با تبریک هفته ملی مهارت و کارافرینی افزود: این نهاد دوره های آموزشی مختلفی را در طول سال برگزار می کند و هم اکنون صد درصد آموزشهای ارائه شده مبتنی بر شاخصه های اقتصاد مقاومتی است.

وی تصریح کرد: سال گذشته نه میلیارد اعتبار به مشاغل خانگی اختصاص یافت زیرا کسب و کارهای کوچک مورد استقبال شهروندان قرار دارد و بازدهی خوبی نیز در بازار کار دارد.

مدیرکل فنی و حرفه ای عنوان کرد: توجه به ساکنین حاشیه شهرها یکی از الویتهای این نهاد در بخش آموزشهای مهارتی و پرداخت تسهیلات است و زنان سرپرست خانوار یکی از گروه های هدف برای پرداخت تسهیلات هستند.

جهانتیغی گفت: بحث تعلیم و تربیت درآموزش و پرورش و دانشگاهها از بزرگتربین دغدغه های این نهاد است و باید سیستمی طراحی کنیم تا ارتباط بین نیازهای جامعه و آموزش های مدارس ایجاد شود.