اراک – نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مجامع بین المللی فقط شعار حقوق بشر و دموکراسی سر می دهند اما در مقابل ستم برخی حکومت ها، تضییع حقوق مسلمانان و کشتار بیرحمانه آنها سکوت می کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: تاسف داریم از حوادث دلخراشی که در کشورهای عراق، سوریه و فلسطین برای برادران دینی ما رخ می دهد و بسیاری از این جنایت های در این کشورها و بحرین به دست آل سعود و آل خلیفه انجام می شود.

وی با بیان اینکه برای مردم شریف کشور بحرین آرزوی پیروزی بر باطل داریم، افزود: امیدواریم خداوند شر چنین حکومتی را از سر مسلمانان در این کشور کم کند، ما حاکمان فاسد بحرین را محکوم می کنیم و از هویت دینی و اسلامی مردم شریف این کشور حمایت می کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان داشت: امروز مجامع بین المللی فقط شعار دموکراسی سر می دهند اما در مقابل اینگونه ستم ها و تضییع حقوق مسلمانان سکوت می کنند و عکس العملی نشان نمی دهند.

دری نجف آبادی گفت: مجامع بین المللی باید از این ستم ها جلوگیری و با آن برخورد کنند و علمای جهان اسلام هم باید در این زمینه جدی تر وارد عمل شوند.

وی تصریح کرد: ابتدا باید حکومت ها در مقابل اینگونه ظلم هایی که به مسلمانان در مناطقی از جمله کشمیر روا داشته می شود عکس العمل نشان داده و از بروز آن جلوگیری کنند چرا که این رفتارها با افرادی که فقط حق خود را طلب می کنند زیبنده یک حکومت متمدن نیست و در مرحله دوم مجامع بین المللی باید وارد شده و برخورد کنند.

امام جمعه اراک گفت: صحیح نیست که وقتی مسلمانان در هر جای جهان برای حقوق اولیه خود اعتراض می کنند و حق مسلم خود را طلب می کنند اینگونه غیرانسانی و ظالمانه با آنها برخورد شود اما گویا این حکومت ها به شدت واهمه دارند که تضعیف یا برچیده شوند و برای همین دست به کشتار مردم می زنند.

دری نجف آبادی افزود: اساس اسلام بر رفتار حکیمانه و عادلانه و ارزیابی مسائل در محضر قضاوت کنندگان عادل است نه آنان که در جهان بر مبنای منافع خود، قضاوت و داوری کرده یا با رفتار غیرانسانی آتش افروزی می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان ساخت: در کشور نیز همه باید در راستای مصالح و منافع ملی و نظام اسلامی حرکت کنیم و به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم چرا که این جزئی از اخلاق اسلامی است، اسلام به ما اجازه نمی دهد که به سایرین ظلم روا داریم و حکومت اسلامی با هر گونه خشونت و کینه توزی به شدت مخالف است.

امام جمعه اراک با اشاره به پنجم مردادماه سالروز ابلاغ حکم نماز جمعه از سوی امام راحل به مرحوم آیت الله طالقانی گفت: نماز جمعه در حقیقت روز بیعت با امام زمان(عج) است و مقام معظم رهبری است.

وی افزود: نماز جمعه در واقع حرکتی در راستای مبارزه با دشمنان اسلام و آئینی با عظمت است و اتحاد و یکپارچگی مسلمانان را عیان می کند و به دشمن نشان می دهد.

دری نجف آبادی اظهار داشت: مردم جای جای ایران اسلامی و استان مرکزی در تمامی ایام سال در هوای سرد و گرم به نماز جمعه می آیند که جای تقدیر دارد و این آئین هر سال باشکوه تر از قبل برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در سخنان خود همچنین به گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد و یاد شهدای این عملیات، روز ورزش پهلوانی و زورخانه ای و همچنین هفته کارآفرینی و آموزش فنی و حرفه ای اشاره کرد.