سنندج – امام جمعه موقت سنندج با اشاره به اهمیت صداقت در جامعه، گفت: در جامعه ای که صداقت در آن وجود داشته باشد، این جامعه به سمت و سوی سعادت و خوشبختی پیش می رود.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا سید محمد حسینی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: صداقت و درستکاری یکی از الزامات اصلی در جوامع به شمار می رود که این مهم در جوامع اسلامی و دینی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی با اشاره به آثار مخرب نبود صداقت و درستکاری در جامعه، عنوان کرد: هر جامعه ای که صداقت نداشته باشد به هیچ چیزی باور ندارد و نبود باور موجب ویرانی بنیاد خانواده می شود.

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به اینکه در آموزه های دینی و اسلامی ما به امر بسیار مهم صداقت و درستکاری اکید شده است، گفت: در سوره توبه به اهل ایمان موضوع راستگویی یادآور شده است و به همین دلیل لازم است که ما به عنوان یک مسلمان به این آموزه دینی توجه جدی داشته باشیم.

وی دروغ را یکی از آسیب های جدی برای جامعه عنوان کرد و با اشاره به آثار مخرب آن، بیان کرد: دروغ گفتن و به عناوین مختلف کلاه سر هم گذاشتن فضائل اخلاقی را پایمال می کند و در پرونده اعمال دروغگویان ثبت می شود.

ماموستا حسینی ضمن اشاره به نتایج مثبت و قابل توجه صداقت و درستکاری در جامعه، افزود: وفای به عهد، اعتماد میان مردم را در جامعه بیشتر می کند و این اعتماد می تواند سعادت جامعه را تضمین کند.

وی با بیان اینکه جامعه ای که دروغ در آن رواج داشته باشد سخت مدیریت می شود، ادامه داد: امانتداری هم در راستای صداقت داشتن است و ضروری است که دینداران با مردم خلاف وعده نکنند.

امام جمعه موقت سنندج با یادآوری اینکه هرکسی در هر شغلی فعالیت می کند باید این امانتداری را رعایت کند، گفت: کارمندی با ارباب رجوع یا بازاری در معامله با مردم نباید وعده دروغ بدهند.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) که بر چهار امر تاکید کرده است، اظهار کرد: امانتداری، دروغ نگفتن به مردم، با ادب با مردم رفتار کردن و کسب لقمه حلال از توصیه های حضرت محمد (ص) بوده است.

ماموستا حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته بهزیستی از مردم خواست به این سازمان در راستای کمک به کودکان و معلولین یاری رسانند.

وی با اشاره به رسالت سازمان های حمایتی از جمله بهزیستی، بیان کرد: حمایت های مردمی از این سازمان یکی از نیازهای لازم و ضروری است و به همین دلیل ما به عنوان یک مسلمان باید به این مسائل مهم توجه جدی داشته باشیم.

امام جمعه موقت سنندج اظهار داشت: انتظار می رود که با تلاش این سازمان های حمایتی و همچنین مشارکت و همراهی اقشار مختلف مردم زمینه برای حمایت بهتر از افراد نیازمند به ویژه با معلولیت های جسمی فراهم شود.

ماموستا حسینی در پایان سخنان خود در خطبه های امروز نماز جمعه سنندج از خداوند خواست امنیت و آسایشی که در جمهوری اسلامی حاکم است را دوام دهد و آتشی که در خاورمیانه روشن شده است را خاموش کند.