اهواز ـ امام جمعه اهواز گفت: با وجود اینکه زمستان اخیر شاهد بارندگی خوبی بودیم و دریاچه سدها پر شد اما مشکلات آب در پایین دست استان همچنان پایدار است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز، با اشاره به بحث حقوق‌های نجومی اظهار کرد: این حقوق‌ها نا متعارف است و خوشبختانه این مسئله برای مردم آشکار شد.

وی با بیان اینکه برخی از مدیران این حقوق‌ها را برای خود تعریف کرده اند افزود: بعد از آشکار شدن این پرونده مشخص شد که شاید بیش از یک هزار نفر از مدیران ارشد این حقوق را دریافت می‌کنند.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: خوشبختانه وزرا و نمایندگان از این حقوق‌ها برای خود جایز نمی‌دانستند و بیشتر این حقوق‌ها مربوط به مراکز اقتصادی کشور مانند بانک‌ها و بیمه‌ها بود.

آیت الله جزایری اضافه کرد: معلوم شد نظام‌نامه جامع و دقیقی درباره پرداخت حقوق در کشور وجود نداشته که حداقل‌ها، ارتقا و حداکثر حقوق چه میزان است. پیشنهاد بنده این است که برای دستگاه‌ها نظام نامه دقیق برای پرداخت حقوق مشخص شود که دیگر این انحرافات مشاهده نشود.

اجازه انتقال یک قطره آب از خوزستان را نمی دهیم

وی در بخش دیگری از خطبه ها در واکنش به برخی اظهارات افزود: بنا ندارم به عنوان یک شخص جواب بدهم اما فرد فرد خوزستانی اجازه انتقال یک قطره آب از خوزستان را نخواهند داد.

امام جمعه اهواز بیان کرد: در زمستان اخیر شاهد بارندگی خوبی بودیم و دریاچه سدها پر شد ولی با این حال هنوز سازمان آب و برق و مدیر آن اجازه کشاورزی را به برخی کشاورزان خوزستانی نداده و اعلام کرده اند، آب نداریم.

به گفته وی، در بحث شیلات و پرورش ماهی هم تذکر داده شده که آب نداریم و در کشاورزی زمین‌های آماده کشت زیادی وجود دارد که یا سازمان آب و برق اجازه برداشت آب نمی‌دهد و یا پول زیادی را در برابر آن طلب می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان همچنین عنوان کرد: مشکلات آب در پایین دست خوزستان و به ویژه شادگان همچنان پایدار است. علاوه بر این قرار بود ۱۰ سال پیش یک شرکت فولاد برای شادگانی‌ها بسازند که اکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

آیت الله جزایری در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته، به سالروز به عملیات مرصاد اشاره کرد و گفت: ارتش بعث پس از پذیرش قطعنامه توسط ایران به خوزستان حمله کرد که خوشبختانه با عزیمت نیروهایی از خوزستان و هماهنگی نیروهای نظامی، نیروهای منافقین در دشت حسن آباد زمین گیر شدند و آنجا به گورستانی برای آنها تبدیل شد.