جاجرم – امام جمعه جاجرم گفت: تنها عاملی که در طول دوران انقلاب اسلامی باعث پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان شده، وحدت و همدلی مردم و مسئولان بوده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه جاجرم با گرامیداشت پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور گفت: نماز جمعه محور وحدت و همدلی مومنین است و همه مردم باید فرصت راغنیمت شمرده و در نماز جمعه شرکت فعال داشته باشند.

وی گفت: نماز جمعه از ابتدای انقلاب تا کنون یکی از مهمترین پایگاه های بصیرت بخشی و آگاه سازی مردم مسلمان از تحولات روز کشور، منطقه و دنیا بوده و توانسته است ضمن آشنایی مردم با مسائل معنوی، دینی و سیاسی، از نفوذ دشمن نیز جلوگیری کند.

وی در ادامه به عملیات مرصاد اشاره کرد و گفت: این عملیات که در روزهای پایانی جنگ تحمیلی در مقابله با عملیات منافقین صورت گرفت، موجب شد تا با زیر سؤال رفتن خط استراتژیک منافقین، پایان عمر سیاسی و نظامی آنان نیز رقم خورد.

حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: عملیات مرصاد بار دیگر قدرت ایمان و ارداه رزمندگان غیور اسلام را در جنگی تحمیلی و نابرابر به رخ جهانیان کشید و علاوه بر انهدام صدها دستگاه خودرو، نفربر و تانک دشمن و به غنیمت گرفتن آنها، شمار زیادی از منافقین کشته و یا اسیر شوند.

امام جمعه جاجرم در ادامه خطبه ها به روز ورزش پهلوانی اشاره کرد و گفت: یکی از بهترین کارهایی که می تواند در پرکردن اوقات فراغت جوانان نقش آفرینی و به سلامت و شادابی آنها کمک کند، پرداختن به ورزش از جمله ورزش های باستانی و پهلوانی است.

وی اظهار امیدواری کرد که مسئولان در کنار اشتغال جوانان به امر ورزش نیز توجه و اهتمام ویژه ای داشته باشند.

امام جمعه جاجرم بر رعایت شئونات دینی و ارزش های اسلامی در فضاهای ورزشی که خانم ها و آقایان نیز حضور دارند تاکید کرد و گفت: باید مراقب بود که فضای ورزشی کشور سلامت خود را حفظ کند و خدای ناکرده به دلیل رفتارهای نامناسب و نسنجیده برخی از افراد دچار آسیب نشود.

خطیب نماز جمعه جاجرم با اشاره به روز کارآفرینی گفت: دولت باید نگاه ویژه ای به بحث اشتغال جوانان داشته باشد چرا که جوانان بهترین سرمایه کشور هستند که با آموزش‌های سازمان فنی وحرفه ای می توان زمینه ورود آنها را به بازار کار فراهم و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، گام موثری برداشت.

حجت الاسلام موسوی در پایان به سفر معاون وزیر صنعت به جاجرم و بازدید از کارخانه شمش آلومینا گفت: روند ساخت کارخانه شمش آلومینا بسیار طولانی شده است که خوشبختانه با نگاه ویژه و مساعدت‌های وزارت صنعت در حال حاضر کار ساخت پروژه از پیشرفت خوبی برخوردار است که امیدواریم با وعده مسئولان تا اوایل سال آینده شاهد راه اندازی این پروژه بزرگ باشیم.