شاهرود – امام جمعه شاهرود با بیان اینکه دشمنان اسلام به دلیل ناتوانی در عملیات نظامی به هجمه فرهنگی روی آورده اند، گفت: دشمنان به دنبال ترویج بی بندباری و بداخلاقی در جامعه ایرانی هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نخستین نماز جمعه خود به عنوان امام جمعه شاهرود در مصلای مدرسه قلعه این شهر، ضمن تقدیر از زحمات ۱۲ ساله حجت الاسلام ترابی در منصب نماز جمعه شاهرود، بیان داشت: برای وی آرزوی موفقیت می کنیم چرا که حجت الاسلام ترابی نمونه بارز وحدت آفرینی بین مردم بود.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور به امامت آیت الله طالقانی، افزود: شاهرود یکی از اولین شهرهایی در کشور بود که نماز جمعه به امامت آیت الله طاهری در این شهر اقامه شد و پس از آن نیز از جمله شهرهای پیشگام در امر اهداف انقلاب بود و امروز بنده افتخار قرار گیری در تربیونی را دارم که بزرگان تشیع در مقابل آن ایستاده و برای مردم سخن رانده اند.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه نماز جمعه محور وحدت و قرارگاه فرهنگی است، گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه کشور بر محوریت و قرارگاه فرهنگی بودن این جایگاه تاکید فراوان داشتند لذا با محوریت قرار دادن فریضه مهم و سیاسی، عبادی نماز جمعه می توان در برابر هجمه دشمنان ایستاد.

امینی با اشاره به نقش نماز جمعه به مثابه پایگاه فرهنگ ساز ایران اسلامی، بیان داشت: دشمنان اسلام امروز اهمیت نماز جمعه را بیش از پیش درک کرده و آن را مورد هجمه قرار داده اند.

وی افزود: امروز باید با وحدت، همدلی و هم افزایی به گونه ای عمل کنیم که دشمنان اسلام که امروز از اقتدار نظامی ایران در هراس هستند در برابر برنامه های منسجم فرهنگی، دینی و مقابله ای ما انگشت حیرت به دهان برگیرند.

خطیب جمعه این هفته شاهرود، حمایت دشمنان اسلام از ترورسیم را نیز محکوم کرد و گفت: آل سعود یکبار دیگر با حمایت از گروهک های تکفیری جنایت های جنگی را به اوج رسانید اما امروز با انزوای داعش در گوشه ای از سوریه و کشته شدن ژنرال فرماندهی اش دیگر توان سابق را ندارد و شکست قطعی دشمنان اسلام به زودی رقم خواهد خورد.

امینی با بیان اینکه جنایات علیه مسملنان معطوف به سوریه، عراق و یمن نیست، بیان داشت :مردم مظلوم و مسلمان کشمیر، ملتی مظلوم هستند که بی جهت مورد وهن قرار گرفته و در میان سکوت معنا دار قدرت های جهانی به خاک و خون کشیده می شوند.

وی به کودتای انجام گرفته در ترکیه نیز اشاره کرد و افزود: این کودتا درس عبرت و پیامی است برای کشورهایی که به دنبال خوش خدمتی برای استکبار جهانی، اسرائیل و آمریکا هستند و امروز ترکیه با فهمیدن اشتباهش به دنبال تقویت روابطه حسنه با همسایگان است.

امام جمعه شاهرود با تاکید بر اینکه این کودتا نتیجه خوش خدمتی به آمریکا است، تصریح کرد: ترکیه برای خوش خدمتی به آمریکا گروه های تروریستی سوریه را تحریک و تعداد زیادی از امت اسلام شهید گرفت در حالیکه یک روز قبل از انجام کودتای ترکیه سفارت آمریکا و فرانسه در این کشور تعطیل شده بود.

امینی با بیان اینکه آمریکا و کشورهای استکبارگر تنها به دنبال تامین منافع خود در سایر کشورها و بهره برداری از آنها هستند، بیان داشت: تاریخ نشان داد که هشدارهای جمهوری اسلامی به ترکیه در قبال مواضعی که اتخاذ کرده بود واقع بینانه و صحیح بود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری بود که کودتای ترکیه را محکوم کرد و اعلام داشت دوران کودتا به سر آمده و رای مردم در کشورهای عراق، سوریه و یمن مانند رای مردم در کشور ترکیه ارزشمند است در حالی که سایر کشورها موضع سکوت اتخاذ کرده اند.