کرمان ـ نماینده ولی فقیه در کرمان با اشاره به بحران کم آبی در کشور گفت: متأسفانه فقر فرهنگی موجب مصرف بی رویه آب می شود، مردم باید در ساماندهی به این وضعیت همت کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سید یحیی جعفری در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته کرمان با تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف آب اظهار کرد: آنچه سعادت همه ‌جانبه فردی و اجتماعی را تامین می‌ کند، فرهنگ درست و اسلامی است.

وی با اشاره به کم آبی و خشکسالی در استان کرمان افزود: اسراف در آب حرام است اما گاهی اوقات به دلیل ضعف فرهنگی شاهد مصرف بی‌ اندازه آب هستیم.

آیت الله جعفری با قدردانی از تلاش های استاندار کرمان برای مدیریت بحران آب از مردم خواست تا در مصرف آب صرفه جویی کرده و اسراف نکردن را درباره سایر موارد نیز رعایت کنند..

امام جمعه کرمان در بخش دیگری از خطبه‌های خود، ضمن گرامیداشت پنجم مردادماه سالروز اقامه نخستین نماز جمعه تهران بعد از انقلاب به امامت آیت‌الله طالقانی گفت: امام خمینی (ره) بعد از وفات آیت‌الله طالقانی در بیانیه‌ای فرمودند ایشان شخصی مبارز و مجاهد فی‌سبیل‌الله بود و تمام عمر خود را در زندان گذراندند.

آیت‌الله جعفری با بیان این که در حال حاضر در ۴۵ شهر استان کرمان نماز جمعه اقامه می‌ شود، افزود: اعضای ستاد نماز جمعه به صورت افتخاری با ما همکاری دارند.

وی نماز جمعه را مهم ترین خاکریز نفوذناپذیر انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: نماز جمعه به تعبیر بزرگان قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق است.

نماینده ولی فقیه در کرمان با تاکید بر شرکت همگان در نماز جمعه اذعان کرد: با حضور در این جبهه نفوذ دشمن غیرممکن خواهد بود و نماز جمعه مربوط به مستضعفین نیست.

آیت الله جعفری در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه‌های نماز جمعه کرمان با اذعان به این‌که اختلاف سلیقه بین امامان جمعه و مسئولان طبیعی است تصریح کرد: بنده شخصا به استاندار کرمان اعلام کرده ام که در کار دولت دخالت نمی ‌کنم.

امام جمعه کرمان بیان کرد: شیطان بزرگ و شیاطین کوچک برای شکست انقلاب اسلامی ایران هرکاری کردند که یکی از آنها تحمیل هشت سال جنگ به کشور ایران بود که ملت ایران سرافرازانه با اعطای خون و جان خود در برابر آنها ایستادگی کردند.

آیت الله جعفری افزود: در حال حاضر نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) در تلاش شبانه روزی برای تامین و حفظ امنیت جامعه هستند.

وی با بیان این‌که استکبار جهانی ضررهای زیادی به ما زده است، ادامه داد: استکبار امید نابودی جمهوری اسلامی ایران را در سر دارد اما ملت ایران با نثار جان خود، پای انقلاب ایستاده و مقاومت کرده و خواهند کرد.

امام جمعه کرمان گفت: دشمنان برای دستیابی به انرژی هسته ای نیز بسیار با ما مقابله کردند اما دشمنی آنها به نتیجه ای نرسید.

آیت الله جعفری با اشاره به برجام بیان کرد: به گفته مسئولان، ایران به تعهدات خود در برجام عمل کرده اما آمریکا در این زمینه به تعهدات خود عمل نکرده است.

وی افزود: وزیر امور خارجه ایران تهدید کرد اگر آمریکا به تعهدات خود عمل نکند ایران در رفتار خود تجدید نظر خواهد کرد.

خطیب جمعه کرمان به هفته بهزیستی نیز اشاره و با قدردانی از اقدامات مجموعه بهزیستی در استان اظهار کرد: مدیریت این مجموعه با دشواری‌های زیادی همراه است که مدیران و کارکنان اداره کل بهزیستی استان کرمان به خوبی از عهده این مسئولیت بر آمده اند.

آیت‌الله جعفری بر همراهی و حمایت همه‌جانبه از این دستگاه تاکید کرد.