شاهرود – معاون امور استان های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، شاهرود را مهد علما و فضلا دانست و گفت: عضویت پنج عالم فرهیخته از این خطه در مجلس خبرگان نشان از عمق عالم پروری آن دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عبدالعلی ابراهیمی ظهر آدینه در خلال آئین معارفه حجت الاسلام عباس امینی به عنوان امام جمعه جدید شاهرود به میزبانی مصلای مدرسه قلعهاین شهر، با تاکید بر اینکه باید با انتخاب نیروهای شایسته و با تدبیر جلوی همه راه های نفوذ دشمن را ببندیم، ابراز داشت: شاهرود ظرفیت های بسیار فروانی دارد و علما و روحانیان طراز اولی را از جمله پنج عضو فعلی مجلس خبرگان رهبری به کشور معرفی کرده است و باید زمینه برای استفاده از سایر نیروهای کارآمد و شایسته فراهم شود.

وی افزود: اگر امروز در عرصه خدمتگزاری، عرصه نماز جمعه به شخصیتی دیگر از جنس مردم سپرده می شود روالی طبیعی و عادی است و برخلاف برخی اظهار نظرهای انجام گرفته شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در مسیر خود و براساس آموزه ها و مطالبات فرهنگی حرکت می کند از سوی دیگر باید از حجت الاسلام ترابی تشکر کرد که در مقابل این حکم، خود را سرباز معرفی کرده و در جای دیگر به خدمت مشغول شدند.

معاون امور استان های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص جوانگرایی و نیروی متخصص، ابراز داشت: بنا نیست مسئولیت دائم در اختیار یک نفر باشد بلکه باید زمینه برای خدمتگزاری و روی کار آمدن نیروهای کارآمد و جوان فراهم شود و این قاعده باید در همه جا فراگیر شود.

ابراهیمی با بیان اینکه از سال ۹۰ به بعد بیش از ۷۰ تا ۷۵ درصد گزینش ائمه جمعه کشور با میانگین سنی ۳۵ سال و بعضا ۴۰ تا ۴۵ سال بوده که این موضوع افتخاری برای نهاد نماز جمعه و حوزه های علمیه است، افزود: امروز نیرویی متدین، انقلابی، دانا، آگاه و تاثیرگذار در جایگاه امامت جمعه شهرستان عالم خیز شاهرود خدمت خواهد کرد و برای وی در شاهرود و همچنین حجت الاسلام ترابی در گنبد کاووس آرزوی موفقیت و حرکت در راه ارتقاء نظام داریم.

وی با بیان اینکه نماز جمعه یکی از دستگاه ها و نهادهایی است که عمده فعالیت آن در زمینه پیشرفت مسایل فرهنگی کشور است، گفت: اگر مسائل فرهنگی در اولویت قرار گیرد و دشمن را در پشت خاکریزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ببینیم و نماز جمعه را درست و به نحو شایسته بجا آوریم دیگر شاهد حجم وسیعی از مشکلات و فساد در جامعه نخواهیم بود.

ابراهیمی با یادآوری اینکه نماز جمعه قرارگاه فرهنگی است، بیان داشت: امام جمعه جدید شاهرود می بایست مورد حمایت تک تک مدیران، اقشار جامعه، روحانیان و علما باشد تا بتواند به عنوان محور وحدت در سنگر نماز جمعه انجام وظیفه کند.