اصفهان – امام جمعه اصفهان با اشاره پنجم مرداد سالروز عملیات مرصاد گفت: دشمن در تلاش بود تا در چنین روزی در مدت ۴۸ ساعت تهران تا مهران را تصرف کند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های این هفته نماز جمعه اصفهان با اشاره به عملیات مرصاد که دشمن قصد داشت ۴۸ ساعته تهران را تصرف کند، اظهار داشت: جوانان در این علملیات مردانه در برابر منافقین از ایران اسلامی حراست کردند.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در این ایام و در عملیات مرصاد درسی به صدام و منافقین دادند که آنها برای همیشه کنار رفتند.

امام جمعه اصفهان در ادامه تصریح کرد: به همین جهت من بر این باور هستم که باید یک روز در تقویم جمهوری اسلامی ایران را با نام این نبرد نامگذاری کرد.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به سالروز برگزاری نماز جمعه در ایران نیز اشاره نمود و گفت: در مرداد ماه سال ۵۸ نخستین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی برگزار شد.

امام جمعه اصفهان در ادامه با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) بیان داشت: امام فرموند از دستاوردهای بزرگ انقلاب نماز جمعه است.

طباطبایی نژاد تاکید کرد: در این روز ائمه جمعه با مؤمنین به بحث در مورد مسائل مختلف می‌پردازند و علاوه بر آن این مراسم از نظر دینی هم بسیار مورد اهمیت واقع شده است.