بشرویه – امام جمعه بشرویه گفت: نظرات امامان جمعه و نمایندگان در خصوص تعویض فرمانداران مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان نمازگزاران را به در پیش گرفتن تقوای الهی توصیه کرد و گفت: خداوند متعال در آیات و روایات فراوان بندگان را به تقوای الهی سفارش کرده است.

وی افزود: پیامبر اکرم و ائمه اطهار نیز به رفتن به مساجد در روایات فراوانی اشاره کرده اند لذا کسانی که در راستای عمران و آبادانی شهر تلاش دارند بایستی تلاش برای آبادانی مساجد را نیز سرلوحه کار خود قرار دهند.

امام جمعه بشرویه در ادامه به زمان جاهلیت و بت پرستی اشاره کرد و گفت: در زمان پیامبر(ص) ابتدا پایگاه های شرک و کفر بسیاری بود اما پیامبر به جد با آنها مبارزه کرد و یکتا پرستی را در بین همگان رواج داد.

حجت الاسلام شمس الدین در خصوص اهمیت ساخت مساجد اظهار داشت: در بیان اهمیت ساخت مساجد همین بس که اولین اقدام پیامبر اکرم ساخت مسجد بوده است و هم اکنون از مساجد شیعیان و مسلمانان در تمامی مناطق ندای وحدت به گوش می رسد.

وی بیان کرد: متاسفانه امروزه در شهرهای ما اهمیت ساخت تکایا بیش از ساخت مساجد است که این رویه غلط بایستی اصلاح شود.

امام جمعه بشرویه گفت: هم اکنون برخی از هزینه های صورت گرفته در مساجد شهر به صورت دیون بوده و نیازمند کمک جدی است به طوری که حتی مسجد جامع شهرستان بشرویه نیز برای بهسازی مناره ها و سالن ها نیازمند کمک خیرین است.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین همچنین در ادامه به سالروز اقامه اولین نماز جمعه نیز اشاره کرد و افزود: اولین نماز جمعه توسط آیت الله طالقانی اقامه شد و امروز ۹۰۰ نفر از امامان جمعه در سراسر کشور نماز جمعه را اقامه می کنند و این رویداد یک پایگاه وحدت عظیم را شکل داده است.

خطیب جمعه بشرویه به مسئله پرورش تروریست ها و عملیات آنان در کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: تمامی این اقدامات از پول و منابع عربستان است که جامعه اسلامی این اقدامات را محکوم و در جهت حفظ اسلام و کمک به برادر مسلمان خود از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

وی در خصوص دولت ترکیه نیز خاطرنشان کرد: این دولت هشت سال با کمک آمریکا و صهیونیست ها بر کشور سوریه فشار آورد و امروز خود طعمه کودتا شد.

حجت الاسلام شمس الدین همچنین به روز ملی مهارت اشاره کرد و افزود: آموزش ها و مهارت آموزی های فنی و حرفه ای گامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

خطیب جمعه بشرویه در خصوص تحولات استان و برکناری بعضی از فرمانداران نیز گفت: جابجایی فرمانداران حق استاندار است ولیکن به این سرعت کمی غیر منتظره بوده و هم اکنون که در ماه های پایانی کار دولت تدبیر و امید هستیم، کابینه هایی در شهرستان در حال تشکیل است.

حجت الاسلام شمس الدین در ادامه افزود: استانداری که پس از بیست روز بتواند فرمانداران شهرستان های کلیدی را بردارد، این امر گواه بر آغاز بازی های سیاسی است.

وی خواستار اهمیت دادن به تصمیمات و نظرات امامان جمعه و نمایندگان در خصوص تعویض فرمانداران شد.