بروجرد – امام جمعه بروجرد گفت: دبیر کل سازمان ملل تحت فرمان آمریکا و غرب است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حسن ترابی در خطبه های نماز جمعه بروجرد با اشاره به پنجم مردادماه روز ملی نماز جمعه در ایران، این فریضه الهی را بزرگترین کنگره هفتگی مسلمین بعد از مناسک حج برشمرد.

نماز جمعه موجب اتحاد و همبستگی مسلمانان می شود

وی افزود: نماز وحدت بخش جمعه دستور پیامبر (ص) و حج فقرا است و ثواب آن برابر با عمره مفرده بوده و حضور در این اجتماع بزرگ هفتگی موجب اتحاد و همبستگی و وحدت بین مسلمین و انسجام و مستحکم شدن پایه های دین خواهد شد.

وی تربیبون نماز جمعه را بهترین وسیله برای بیان مسائل سیاسی برشمرد و اظهار داشت: دشمن شناسی و آشنا کردن مردم از اداره امور مملکت و بیان نقاط ضعف و قوت مسئولان و آگاهی از زمام امور در این سنگر میسر است و نماز جمعه پایگاه تبیین سیاست های کلی نظام است.

امام جمعه بروجرد افزود: این سنگر وحدت بخش برای اولین بار در ایران در سال ۵۸ با روشن بینی و آینده نگری امام خمینی(ره) با امامت مرحوم آیت الله طالقانی در تهران برگزار و امروز شاهد برگزاری نماز وحدت بخش جمعه در بیش از ۸۵۰ شهر و نقطه کشور هستیم.

حجت الاسلام ترابی عنوان کرد: در طول ۳۷ سال از عمر با برکت انقلاب و نظام ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی با استقبال پرشور خود از این فرمان الهی مظهر اقتدار خود را به دنیا ثابت و پاسخ دندان شکنی در برابر توطئه دشمنان به آنها داده اند.

خطیب جمعه بروجرد به بحث ولایت پذیری ملت ایران، ترسیم ها و خط مشی های مقام معظم رهبری برای انقلاب و نظام را از مهمترین عناوین نماز وحدت بخش نماز جمعه برشمرد و افزود: امروز برگزای نماز جمعه در ایران به راحتی برای مسلمین قابل دسترسی است و در امنیت کامل همه مردم مسلمان این مرز و بوم به نماز می ایستند.

دبیر کل سازمان ملل تحت فرمان آمریکا و غرب است

امام جمعه بروجرد در ادامه افزود: بعداز گذشت یک سال از توافق برجام متاسفانه دبیر کل سازمان ملل با ترس از سردمداران و اربابان خود آمریکا و اسرائیل با محکوم کردن ایران در زمینه آزمایشات موشکی نقض و تضاد برجام را دنبال می کند.

حجت الاسلام ترابی اظهار داشت: گزارش ننگین «بان کی مون» نشان از تحت فرمان بودن و تعظیم در برابر خواسته های آمریکا و غرب است و بد عهدی طرفین به خوبی قابل مشاهده است، و همه دنیا می دانند که دبیر کل سازمان ملل از روی ترس و نداشتن اختیار این حرف ها را علیه ایران اسلامی می زند.

خطیب جمعه بروجرد افزود: این شخص با ترس واهی که از اربابان خود داشت در عین ناباوری عربستان را از لیست ناقضان حقوق بشر کودکان حذف می کند و جنایات سوریه و عراق و فلسیطین را نادیده می گیرد و فقط دستور اربابان غربی خود را اجرا می کند و باید در مورد گزارش غلط و اشتباه خود تجدید نظر کند.

وی در ادامه عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران تا زمانی به عهد خود پایبند خواهد بود که غرب و گروه ۱+۵ و آمریکا بر سر تعهدات خود باشند، در غیر اینصورت با قدرت و صلابت به غنی سازی اورانیوم و آزمایشات موشکی خود ادامه خواهد داد و نقض برجام برای ملت ایران از آب خوردن راحت است.

دیپلماسی ملت ایران در برابر جنایات دولت هند سکوت نخواهد کرد

حجت الاسلام ترابی اظهار داشت: دبیر کل سازمان ملل و مجامع بین المللی امروز باید با محکوم کردن جنایات کشور هند در بحث سرکوب مسلمانان بی گناه کشمیر و جامو کوتاهی نکنند و همه مسلمانان دنیا در این شرایط به فریاد مظلومیت مردم این منظقه که به فلسطین گمنام مشهور شده است گوش فرا دهند.

وی بیان داشت: دیپلماسی ملت ایران هم در برابر این جنایات دولت هند سکوت نخواهد کرد و هم صدا با مظلومان دنیا به فریاد مظلومیت مردم مسلمان این منطقه لبیک خواهند گفت.

امام جمعه بروجرد با اشاره به سالروز عملیات غرور آفزین مرصاد عنوان کرد : دولت عراق زمانی که خود را شکست خورده دید با شعار از «مهران تا تهران» در تنگه مرصاد با پشتیبانی از منافقین قصد حمله به ملت ایران را داشستند که با درایت و روشن بینی امام راحل و تیز بینی و روشن فکری شهید صیاد شیرازی و هم رزمانش شکست سنگینی بر پیشانی دشمن نوشته شد تا صدام تحت هر شرایطی مجبور به پذیرش شکست و قطنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل شود.

خطیب جمعه بروجرد در خطبه دیگر خود در جمع نمازگزاران با اشاره به برکات نماز افزود: نماز از مهمترین ارکان و پایه های دین است که باید در اول وقت خوانده شود و اقامه نماز فقط به این ختم نمی شود که انسان خود را در برابر خواندن نماز یومیه مسئول بداند و به عمق نماز توجه نکند.

وی افزود: توجه به عمق، معنویت، خضوع و خشوع در نماز از مهمترین دستورات دین به حساب می آید و مومنین واقعی باید به باطن و حقیت نماز پی ببرند و هدف حضور قلب و شناخت خدا باشد چرا که ائمه معصوم ما با خضوع و خشوع، معرفت دینی، پی بردن به عمق معنوی نماز و خلوص نیت در برابر ذات اقدس الهی دنیا را کوچک و خدای متعال را بزرگ برمی شمردند و ما نیز باید اینگونه فریضه الهی را به جا بیاوریم.