سمنان – نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به ضرورت تامین آب شرب مردم توسط دولت، گفت: در این فصل گرم سال مسئولان پیگیر قطعی مکرر آب شرب و گزارش های مردمی در سمنان باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان به میزبانی مصلای بزرگ نماز جمعه این شهر، ضمن اشاره به قطعی مکرر آب در برخی نقاط سمنان، بیان داشت: مسئولان پیگیر قطعی آب و مشکلات آب شرب در استان باشند چرا که توزیع عادلانه منابعی مانند آب یکی از اهداف خدمت رسانی به مردم است.

وی افزود: خشکسالی در واقع مشکلات عدیده ای را برای تامین آب شرب مردم استان سمنان به وجود آورده و این امر برای مردم و مسئولان قابل درک است اما مسئولان باید بدانند که تامین آب شرب بهداشتی با میزان مناسب در زمره وظایف دولتمردان قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان در ادامه سخنان خود به حقوق های نجومی نیز اشاره کرد و گفت: درست است که بخشی از این حقوق ها در دولت قبل بوده اما همه تقصیرها را نباید متوجه آن دانست چرا که دولت یازدهم نیز در سه سال اخیر مسئولیت داشته است.

آیت الله شاهچراغی بیان داشت: حقوق های نجومی ناامیدی را در جامعه ترویج می دهد و مردم را نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی بدبین می کند لذا مسئولان باید با آن به صورت قاطعانه برخورد کنند.

وی ادامه داد: افرادی که امروز حقوق زیر یک میلیون تومان می گیرد در مقابل خانواده خود با شنیدن این اخبار چه احساسی نسبت به نظام اسلامی پیدا می کند لذا باید در این باره قاطعانه اقدام کرد.

امام جمعه سمنان با انتقاد نسبتا شدید از عدم حضور مسئولان نهادهای اجرایی سمنان در نماز جمعه، گفت: نماز جمعه بیعت با نظام و یک مسئله حکومتی است و هرچه این نماز با شکوه تر برگزار شود برای نظام پرسودتر خواهد بود.

آیت الله شاهچراغی افزود: وقتی نماز جمعه برای حکومت و نظام اهمیت دارد مسئولان هم باید در صف اول نماز جمعه حضور داشته باشند اما هرچه نگاه می کنم، تنها یک یا دونفر از مسئولان را در صف نمازگزاران مشاهده می کنم.

وی با بیان اینکه اگر مسئولی در سفر باشد و در شهر حضور نداشته باشد عذرش پذیرفته است اما اگر در شهر باشد و در نماز جمعه حضور نیابد جای تامل دارد، افزود: برخی تصور می کنند نماز جمعه برای فقرا و مستمندان است در حالیکه نماز جمعه برای همه مردم است.

امام جمعه سمنان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتفاقات ترکیه ضمن بیان اینکه اردوغان باید بداند که این کودتا آتش زیر خاکستر است، گفت: خون هایی که در سوریه ریخته شده بر گردن اردوغان نهاده شده لذا او به مردم مظلوم سوریه ستم کرده و حق همسایگی را به جا نیاورده است.

آیت الله شاهچراغی با محکوم کردن کودتای نافرجام ترکیه اظهار کرد: کودتا همانگونه که مسئولان جمهوری اسلامی در نخستین ساعات اعلام کردند، در هرجا که باشد محکوم است و حکومت باید با رای مردم و نه با روش رضاخانی کشور را در دست بگیرد.