دبیر کانون های مساجد استان همدان گفت:این استان از چهاردهم تا شانزدهم ماه سالجاری میزبان هفتمین جشنواره کشوری آواها و نغمه های آسمانی است.

به گزارش پرس شیعه، هادی فیض منش یکشنبه در جمع خبرنگاران رسانه ها گفت:از زمان اعلام فراخوان جشنواره، ۳۸۰ گروه سرود در سامانه جوانان مساجد ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۳۰ گروه انتخاب شده و دیماه سالجاری نیز آموزش های لازم را در شهر قم دریافت کردند.
وی اظهار داشت:از این تعداد نیز ۱۲ گروه سرود به مرحله پایانی مسابقات راه یافتند که این گروه ها نیز در سه روز در این استان با یکدیگر رقابت می کنند.
فیض منش اضافه کرد:دو گروه از استان همدان در بخش صحنه ای این جشنواره حضور داشته و مابقی گروه ها نیز از استان های مختلف کشور هستند و سرودهای این افراد با مضامین ایثار ،شهادت ،پیامبر اعظم(ص) و موضوع آزاد است.
فیض منش ادامه داد:در طول برگزاری این جشنواره برنامه های جانبی نیز در استان اجرایی شده و ایجاد نشاط اجتماعی نیز از مهم ترین اهداف برگزاری این جشنواره فرهنگی و هنری است.
دبیر اجرایی این جشنواره افزود:این جشنواره بستر مناسبی برای تقویت هنر در مساجد است چرا که مساجد در کشور از دیر باز محلی برای تجلی هنر و فرهنگ بوده و فعالیت های فرهنگی و هنری در این مساجد می تواند باعث جذب بیشتر جوانان و نوجوانان به مساجد شود.
۵۴۰ کانون فرهنگی در سطح مساجد استان همدان فعال است و بیش از ۸۰ هزار نفر نیز در این کانون ها در سطح استان عضو هستند.