هرمز – امام جمعه هرمز گفت: بدعهدی در ماجرای برجام چهره واقعی آمریکا را نزد افکار عمومی جهان آشکارتر ساخت.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمدکاظم مناقبیان در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با اشاره به پنجم مردادماه ، سالگرد برگزاری اولین نماز جمعه، اظهار کرد: حضور مردم در نماز جمعه همانند قطره هایی است که کنار همدیگر قرار می گیرند و دریا را شکل می دهند و این دریاها هم خار و خاشاک کفر را از جامعه می زداید.

وی افزود: حضور در نماز جمعه باعث می شود دل ها صاف و قلب ها پاک شوند و خطیب جمعه باید از سلامتی لازم برخوردار شود تا فریضه بزرگ دینی را در خطبه ها احیا کند.

مناقبیان خاطرنشان کرد: نماز جمعه میعاگاه اهل ایمان، جایگاه مجاهدان و بسیجیان و حلقه اتصال به امام امت است . نماز جمعه پرواز به سمت معنویت است و هر کس می خواهد به خداوند نزدیک شود در نماز جمعه شرکت کند.

وی نماز جمعه را از دستاوردها و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواند و بر ضرورت صیانت از این جایگاه مهم تاکید کرد.

امام جمعه هرمز با اشاره به روز کارآفرینی و آموزش فنی و حرفه ای گفت: جوانان فارغ التحصیل نیاز به کار دارند اما باید بدانند کار تنها در ادارات نیست چرا که در بسیاری از کشورهای غربی با کارگری به پیشرفت رسیده اند.

مناقبیان اضافه کرد: کار با ارزش و عزتمند است ولی متاسفانه فرهنگ و ترویج آن در جامعه ما ضعیف است.

امام جمعه هرمز بااشاره به سالگرد برجام اظهار داشت: آمریکا و حامیانش برجام را نقطه آغاز کنترل ایران تلقی کرده از این رو باید از موضع قدرت با استکبار برخورد کرد.

وی بیان داشت: اعتماد به آمریکا اعتماد به سراب، فرهنگ، علم و اقتصاد خراب و اعتماد به کشورهایی است که نگاه براندازانه به ایران دارند.

امام جمعه هرمز بیان داشت: ایران در موضوع برجام همه تعهدات را فوق العاده عمل کرده و همگان به این امر اذعان دارند اما نگاه طرف های مقابل به برجام نگاه براندازانه به نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهار داشت: بدعهدی در ماجرای برجام چهره واقعی آمریکا را نزد افکار عمومی جهان آشکارتر ساخت.

مناقبیان با اشاره به روز ورزش پهلوانی و زورخانه ای، افزود: توجه به ورزش زورخانه ای و باستانی در جهت ترویج اخلاق و ارزشهای اسلامی در جامعه موثر است و در ورزش پهلوانی و زورخانه ای بایستی به حفظ اصالت این ورزش توجه و جهات اسلامی در آن رعایت شود.

امام جمعه هرمز همچنین به هفدهم شوال سالروز جنگ خندق میان کفار و مسلمانان اشاره و بیان کرد: جنگ احزاب یا خندق از همبستگی قطعی جریان کفر در سرزمین عربستان علیه اسلام به وجود آمد که هم اکنون کشور ما دقیقا در چنین شرایطی قرار گرفته است.

حجت الاسلام مناقبیان در بخش دیگری از سخنان خود به پنجم مرداد سالروز عملیات مرصاد اشاره کرد و گفت: این عملیات ظفر بخش آخرین اقدامات رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و پایانی افتخار آفرین برای هشت سال مقاومت ملت غیور ایران و سقوطی همیشگی برای منافقان بود.

وی ادامه داد: پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات مرصاد مانند بسیاری از عملیات های دیگر نشانه ظرفیت های انباشته شده نظام جمهوری اسلامی در عرصه نبرد و رویارویی با دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

امام جمعه هرمز در خصوص درگیری روزهای گذشته در منطقه مسلمان نشین کشمیر هند نیز گفت: کشورهای پاکستان و هند از سال های گذشته بر سر منطقه کشمیر اختلاف داشته اند اما، این مهم نباید باعث ریخته شدن خون مسلمانان بی گناه شود.

وی گفت: دولت و ملت هندوستان باید با عقلانیت مسئله را پیگیری کرده و از بروز مجدد اختلافات در این منطقه جلوگیری کند.

حجت الاسلام مناقبیان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص کودتای نافرجام کشور ترکیه نیز بیان داشت: متاسفانه پیگیری های غلط دولت ترکیه خسارات سیاسی و فرهنگی بیشتری به این کشور وارد کرد .

وی در خصوص حقوق های نامتعارف نیز خاطرنشان کرد: اگر در این زمینه درست عمل نشود، بی اعتمادی مردم به مسئولان به وجود می آید و باعث زیان فراوانی در جامعه می شود . مقام معظم رهبری در این زمینه فرمودند غارتگران بیت المال باید از مقامشان عزل شوند، اموال غارت شده را برگردانند و باید این افراد مجازات شوند.