درگیری داخلی تروریستها در حومه دمشق و شمال حلب، انهدام موشک انداز جبهه النصره در حومه درعا و موضع گیری سخنگوی دیمیستورا درباره روند مذاکرات سوریه از مهمترین اخبار این کشور است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه العهد، گروههای مسلح در مناطق جنوبی دمشق ۴ نفر از تروریستهای جبهه النصره را کشتند. در بیانیه این گروهها آمده است که افراد مسلح جبهه النصره به علت قتل و غارت و فساد علیه ساکنان مناطق بیت سحم و ببیلا و یلدا مستحق مرگ هستند.

در همین حال اختلافات میان گروه موسوم به فیلق الرحمن و جبهه النصره در یکی از مساجد در منطقه زملکا در غوطه شرقی دمشق بالا گرفت. طرفین به درگیری فیزیکی و سلاح روی آوردند و نمازگزاران پس از کشمکش بر سر تعیین خطیب جمعه مسجد، گریختند.

از سوی دیگر تروریستهای داعش با موشک مواضع گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه و گروههای همپیمان آن را در روستاهای بریشه و اکده در حومه شمالی حلب هدف قرار دادند.

داعش مواضع گروه موسوم به ارتش آزاد را در شهر مارع در حومه شمالی حلب نیز زیر آتش قرار داد.

انهدام موشک اندازهای تروریستها در درعا

منابع سوری اعلام کردند: ارتش سوریه موشک انداز و ادوات جبهه النصره را در شرق شهر بصری الشام در حومه شرقی درعا هدف قرار داد و منهدم کرد.

مواضع داعش در شرق تدمر منهدم شد

در حومه حمص جنگنده های ارتش سوریه مواضع داعش را در شرق شهر تدمر هدف قرار دادند و منهدم کردند.

حملات خمپاره تروریستهای به کفریا و الفوعه

منابع سوری از زخمی شدن شماری از غیر نظامیان در حملات گروههای مسلح به کفریا و الفوعه در حومه ادلب خبر دادند.

محتوای اعلامیه های هواپیماهای سوری

هواپیمای سوری، اعلامیه هایی در منطقه عزالدین در حومه شمالی حمص بر زمین ریختند که در آن از گروههای مسلح خواستند که سلاح خود را به منظور حفظ جانشان بر زمین بگذارند.

اذعان تروریستها به تسلط ارتش سوریه بر هریره

گروههای مسلح به تسلط ارتش سوریه بر منطقه هریره در منطقه وادی بردی در حومه دمشق اذعان کردند.

پسکوف: روسیه در اسرع وقت نیروهایش را در سوریه تقویت می کند

دیمتری پسکوف سخنگوی کرملین اعلام کرد: روسیه توان تقویت نیروهای خود در سوریه در سریعترین زمان ممکن اگر ضرورت ایجاب کند را دارا می باشد.

ابراز امیدواری سخنگوی دیمیستورا درباره نشست روسها و آمریکایی ها

در جبهه های راهکار سیاسی، جسی شاهین سخنگوی استفان دیمیستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه ابراز امیدواری کرد که نشست هفته آینده مسئولان روس و آمریکا در ژنو زمینه ساز از سرگیری مذاکرات میان گروههای سوری شود.