مشهد- ششمین روز از جشنواره فیلم فجر مشهد در حالی سپری شد که دو سینمای هویزه و آفریقا ۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان فروش گیشه داشتند و در مقایسه با شب های گذشته با استقبال کمتری روبرو شدند.

به گزارش پرس شیعه، سیزدهمین جشنواره فیلم فجر در مشهد مقدس شامگاه یکشنبه با دو فیلم «متولد ۶۵» و «هفت ماهگی» در سینماهای هویزه و آفریقای مشهد دنبال شد که نمایش این دو فیلم با اقبال اندکی از طرف تماشاچیان روبرو شد.

فیلم «متولد ۶۵» ساخته مجید توکلی است و روایت دو جوان پایین شهری سرخوش را حکایت می کند که برای خوش گذرانی به شمال شهر تهران می روند اما در نهایت دروغ هایشان آن ها را به دردسر می اندازد.

منتقدان درباره «متولد ۶۵» معتقدند با اینکه در محتوا و ایده ضعف دارد اما در سرگرم کردن تماشاچیان برای مدت کوتاه موفق است.

با این حال «متولد ۶۵» در مشهد مورد استقبال تماشاچیان قرار نگرفت و در سینما آفریقا تنها ۴۹۰ هزار تومان فروش بلیط را به همراه داشت.

نمایش این فیلم در سینما هویزه نیز در مجموع دو نوبت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروش گیشه داشت.

استقبال تماشاچیان در مشهد از فیلم «هفت ماهگی» نیز مانند شب های گذشته نبود.

فیلم «هفت ماهگی» ساخته هاتف علیمردانی داستان زنی باردار را به نمایش می گذارد که در دوران بارداری نگران از سقط جنین در هفت ماهگی است.

«هفت ماهگی» فضای غمبار جشنواره سیزدهم مشهد را که با فیلم «متولد ۶۵» اندکی کمرنگ کرده بود، دوباره پرنگ کرد.

این فیلم شامگاه یکشنبه در سینما آفریقا در دو نوبت به نمایش گذاشته شد که در مجموع تنها ۲۵۰ نفر در سالن ۸۰۰ نفری این سینما به تماشای این فیلم نشستند و در سینما هویزه نیز تنها موفق به پر کردن ۳۲۶ صندلی شد.

در مجموع می توان گفت شب گذشته جشنواره فیلم فجر مشهد در گیشه حضور موفقی نداشت و تنها توانست ۸ میلیون و ۷۵۰ هزارتومان بلیط بفروشد که در مقایسه با شب های گذشته گیشه فروش بلیط این جشنواره به صورت چشمگیری کاهش داشت.

همچنین شب گذشته انیمیشن «در مسیر باران» به کارگردانی حامد کاتبی به نمایش درآمد.

این انیمیشن که با حمایت مالی آستان قدس رضوی ساخته شده، شب گذشته برای مهمانان ویژه برگزار شد. «در مسیر باران» در جشنواره فیلم فجر امسال عنوان بهترین انیمیشن را کسب کرد.

«نقطه کور» و «خماری»میهمان خراسان

هر چند که شب گذشته فروش گیشه سینما هویزه و آفریقای مشهد رضایت متصدیان آن را به همراه نداشت اما سینماداران امیدوارند امشب و در هفتمین روز جشنواره دو فیلم «نقطه کور» و «خماری» فروش گیشه را جبران کند.

در جدول اکران اولیه سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، این دو فیلم به عنوان فیلم های پایانی جشنواره در نظر گرفته شده بودند اما با اضافه شدن فیلم های «ایستاده در غبار» و «ابد و یک روز» مردم مشهد در روزهای سه شنبه و چهارشنبه می توانند برای تماشای این دو فیلم در سینما آفریقا حاضر شوند.

«نقطه کور» ساخته مهدی گلستانه است و به گفته سازمان سینمایی تنها فیلم بدون ممیزی است که در جشنواره فیلم فجر امسال به نمایش درآمده است.

این فیلم قصه جوشکار- غواصی است که برای تأمین زندگی خود زیر فشار مشکلات اقتصادی و بیماری های روحی و روانی کمر خم کرده است.

پیش از این مهدی گلستانه گفته بود که این فیلم سلطان شکست خورده های جشنواره فیلم فجر خواهد شد.

دیگر فیلم امشب جشنواره سیزدهم مشهد «خماری» است که در بخش نگاه نو جشنواره امسال پذیرفته شده است.

این فیلم را داریوش غذبانی ساخته و قصه جوانی است که برای امتحان موسیقی خود را آماده می کند اما صبح امتحان با اتفاقاتی رو به رو می شود که او را به راهی غیر از امتحان هدایت می کند.

همچنین در هفتمین روز جشنواره فیلم فجر در مشهد امشب فیلم «چهارشنبه» در ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه در سالن یک سینما هویزه به نمایش درمی آید.

فیلم «چهارشنبه» نیز ساخته سروش محمدزاده که توانسته تندیس بخش هنر و تجربه را به دست آورد بیست و هشتم بهمن ماه در دو نوبت ۱۷ و ۳۰ و ۱۹ و ۳۰ در سینما هویزه میهمان دوستداران سینما در مشهد می شود.