همزمان تحصن و اعتصاب غذای ۷۰ روزه حجت الاسلام ‘راجا ناصر عباس جعفری’ رهبر حزب ‘مجلس وحدت مسلمین’ پاکستان وابسته به شیعیان این کشور در پایتخت در اعتراض به کشتار شیعیان و عدم برخورد جدی دولت با عوامل آن، عصر امروز (جمعه) هزاران نفر از شیعیان در سراسر این کشور دست به تجمع های اعتراض آمیز زدند.

به گزارش پرس شیعه؛ معترضان بعد از برگزاری نماز جمعه، اقدام به برگزاری تجمع و تحصن در شهرهای اسلام آباد، پیشاور، لاهور، کراچی، کویته، حیدرآباد، فیصل آباد، لارکانه، اسکردو، گلگیت، سیالکوت، گجرات، سرگودها، گوجرانوالا و بسیاری دیگر از شهرهای ایالت پنجاب، سند و بلوچستان کردند و برخی مسیرهای اصلی در این شهرها را مسدود کردند.

به گزارش ایکنا، در اسلام آباد پایتخت پاکستان، صدها نفر از هواداران حزب سیاسی-مذهبی مجلس وحدت مسلمین پس از اقامه نماز جمعه به سمت بزرگراه ‘فیض آباد’ حرکت کرده و هم اکنون این بزرگراه را به عنوان یکی از اصلی ترین و پرترافیک ترین ورودی های شهر اسلام آباد مسدود کرده اند.

معترضان با حمل پلاکاردها و پارچه نوشته هایی، ضمن محکوم کردن کشتار شیعیان در نقاط مختلف پاکستان، خواستار توجه جدی و رسیدگی دولت و دیگر دستگاه های ذیربط این کشور به رنج ها و مسائل شیعیان شدند.

معترضان همچنین پلاکاردهایی با مضمون محکوم بودن تکفیریت و نیز محکوم بودن اقدام های رژیم آل سعود از گروه ها تکفیری-تروریستی در دست داشتند و سیاست های رژیم آل سعود را محکوم کردند.

این تجمع و تحصن سراسری قرار است تا غروب امروز ادامه داشته باشد.

حدود ۲۰ درصد از جمعیت ۱۹۰ میلیون نفری پاکستان را شیعیان تشکیل می دهند.

حجت الاسلام ‘راجا ناصر عباس جعفری’ دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان که از روز ۲۳ اردیبهشت ماه امسال در اعتراض به ترور شخصیت های شیعه و اقدامات ایذایی علیه جامعه شیعیان در مناطق مختلف پاکستان، دست به اعتصاب غذا زده و تا امروز نیز ادامه دارد قرار است از محل اعتصاب خود یعنی مقابل باشگاه خبرنگاران اسلام آباد به محل تحصن در بزرگراه فیض آباد بیاید.

خواسته های حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان در اعتراش به کشتار شیعیان، به شرح زیر اعلام شده است:
* اقدام مناسب برای جلوگیری از کشتار شیعیان پاکستان در نقاط مختلف کشور
* ارجاع پرونده تمام کشتارهای شیعیان مانند سانحه شکار پور ، جیکب آباد … ، به داد گاه نظامی
* برداشتن محدودیت های مجالس عزاداری شیعیان در ایالت پنجاب
* ممنوعیت فعالیت گروهای تکفیری جدید
* اقدامات موثر دولت ایالت خیبر پختونخوا علیه کشتار اخیر شیعیان
* تشکیل کمیته تحقیقاتی برای کشتار ماه های اخیر شیعیان پاراچنار بدست نیروی انتظامی
* توقف تصاحب اراضی شیعیان گلگت و بلتستان توسط دولت
* بسته شدن مراکزی که در حمایت از تروریست ها و همدستان آنان فعال هستند
* ممنوع شدن فعالیت آن دسته از گروه های فرقه گرایانه و تکفیری که با تغییر نام خود به اقدامات تحریک آمیز مذهبی ادامه می دهند
* برخورد فوری با عاملان حمله تظاهرکنندگان در شهر پاراچنار و مجازات قاتلان سه شیعه معترض