یاسوج – نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: عمود خیمه انقلاب در مسیر انتخابات خبرگان استوار می شود.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی شامگاه یکشنبه در جمع اقشار مختلف شهر یاسوج افزود: انتخابات خبرگان به لحاظ کشف مسیر و کشف ولی فقیه هرگز قابل قیاس با دیگر انتخابات نیست و از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی بیان کرد: مشروعیت نظام در این انتخابات جلوه و ولایت فقیه از این مسیر نمود پیدا می کند.

آیت الله ملک حسینی اظهار کرد: بی شک مردم ایران و مردم استان ما مثل گذشته پای صندوقها می آیند و رای می دهند و در رفراندومی دیگر به جمهوری اسلامی آری می گویند.

وی تاکید کرد: باید صیانت کرد از نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و حضور مردم در عرصه انتخابات خبرگان یعنی نقش آفرینی شما در صیانت از مشروعیت نظام و صیانت از ولایت و حاکمیت الهی.

وی به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: کسانی حضور یافتند و کسانی به هر علت حضور نیافتند و یا صلاحیتشان احرازنشد. همه این افراد باید در نگاه ما انسانهایی فاخر، فرهیخته و ارزشمندباشند و مبادا خدای ناکرده هتک و تحقیری نسبت به این افراد کنیم.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه این افراد لایق و شایسته برای عرصه های دیگر مدیریت انقلاب هستند، گفت: شاید شبهه هایی زمینه را برای عدم صلاحیت این افراد ایجاد کرد.

وی شورای نگهبان را شورای دین و دیانت دانست و تصریح کرد: این شورا به حجت عمل می کند و شاید نعوذبالله گزارشهای غلط من و شما باعث خارج شدن کسی از گردونه شده باشد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری همچنین به کاندیداها و طرفدارانشان توصیه کرد: در انتخابات از تخریب، تحقیر و توهین به رقیب و طرفداران آنها خودداری کنید.

آیت الله ملک حسینی تاکید کرد: نامزدها و طرفداران آنها علاوه بر رقابت جدی با یکدیگر حرمت ها را نیز نگه دارند.

وی تصریح کرد: رسانه ها نیز ابزارهایی برای تبیین و ترویج اندیشه ها باید باشد نه وسیله ای برای تحقیر و تخریب کاندیدا ها.

آیت الله ملک حسینی اظهار کرد: بسیاری از بچه های سایر استانها در نهاد های مهم رفتند و بزرگ شدند چون هم استانی هایشان از آنان حمایت کردند و کوچکشان نکردند.

وی تاکید کرد: تحقیر هم استانی من توسط من تحقیر خود من است و هیچ انسانی خودش را تحقیر نمی کند.

وی بر حضور گسترده در انتخابات تاکید کرد و گفت: این حضور باید بدون توهین و تخریب و از نظر اخلاق انتخاباتی و مشارکت الگویی برای سایر استانها باشد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه تنور انتخابات باید گرم باشد، گفت: مبادا این تنور طوری گرم شود که هرکس به خود اجازه دهد دیگری را تخطئه کند و مورد هجمه قرار دهد.

وی اظهارکرد: مردم نباید دین خود را به خاطر طرفداری از یک نامزد انتخاباتی به خطر اندازند و انتخابات این ارزش را ندارد که من و شما برای آن دینمان را به خطر بیندازیم.

آیت الله ملک حسینی گفت: انتخابات برای این است که دین و من و شما حفظ شود اما اگر بخواهد دین من را هدف قرار بدهد، دردی از من دوا نمی کند.

وی افزود: انتخابات تمام می شود و کاندیدا ها باید به فکر بعد از انتخابات باشند که نکند حرفی بزنند که پس از انتخابات احساس شرمندگی کنند.

وی عنوان کرد: کسانی که در صحنه هستند عزت استان شما هستند و کسی عزت استانش را لکه دار نمی کند. بیاییم انتخاباتی برگزار کنیم که برای همیشه مایه آبروی مردم استان باشد.