کرج – دبیر تشخیص مصلحت گفت: کنسولگری عربستان در شمال عراق به منظور مداخله در امور ایران و عراق به حزب کوموله کمک می کند و تروریست به ایران اعزام می کند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی سپاه استان البرز، محسن رضایی صبح شنبه دوم مردادماه در همایش سیاسی – استانی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز اظهار کرد: سپاه کرج و استان البرز از همان روزهای اول پیروزی انقلاب تشکیل شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه لشکر و سپاه استان البرز کارنامه بسیار خوبی دارد و شهدایی چون آجرلو، کلهر و احسانی نژاد و شهدای مدافع حرم را تقدیم انقلاب کرده است، گفت: در عملیات های زیادی پاسداران کرج شرکت داشته اند.

سرلشکر رضایی به فلسفه نامگذاری روز سپاه اشاره کرد و گفت: پیشکسوتان سپاه، روز میلاد امام حسین (ع) را انتخاب کردند و متعهد شدند که تا آخر حسینی بمانند چرا که خستگی ناپذیر بوده و تعهدی حسینی به جمهوری اسلامی، مردم و ولایت فقیه داده اند.

دبیر تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه خستگی ناپذیری مهمترین ویژگی سپاه است، گفت: باید ارزش ها و دشمنان را بشناسیم و ببینیم کجای تاریخ ایستاده ایم باید بار دیگر نگاه کنیم به پشت سرمان و ارزش هایمان را مرور کنیم.

وی با اشاره به پنجمین کودتا در کشور ترکیه گفت: مرور اوضاع اسفناک در سوریه، عراق، بحرین، افغانستان و همچنین دموکراسی ترکیه و پادشاهی عربستانی باعث می شود که جمهوری اسلامی را بار دیگر بشناسیم و قدر بدانیم.

سرلشکر رضایی افزود: اخیرا با کودتای ترکیه، غرب زده ها در خودشان فرو رفته اند که چرا با جمهوری اسلامی مخالفت می کنیم، در حالی که ثبات سیاسی و دموکراسی جمهوری اسلامی مثال زدنی است، امنیت و رفتار درست در روابط بین الملل ایران مورد تایید بسیاری از ملت ها و کارشناسان است و باید جمهوری اسلامی را از منظر ارزش ها و دستاوردها دوباره ارزیابی کرد باید این میراث امام دوباره مرور شود.

استاد دانشگاه امام حسین (ع) با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی چند ارزش مهم در خود دارد، گفت: در نگاه به بیرون، ما حرف های زیادی برای گفتن داریم نخست اینکه کشورها باید مرزهای بین الملل را به رسمیت بشناسند و با جنگ و خونریزی وارد کشورها نشوند زیرا همه مرزهای بین الملل محترم اند و ما به همین دلیل با جنگ مخالفیم دلیل اصلی ما برای مخالفت با عربستان حمله این کشور به یمن و تجاوز به حقوق یک ملت است.

دبیر تشخیص مصلحت نظام اصل دوم که از اهمیت زیادی برخوردار است را احترام به انتخاب مردم اعلام کرد و گفت: ما مردم سالاری را قبول داریم و کودتاگری مانند کودتای ترکیه را قبول نداریم از اصول حمایت می کنیم زیرا باید به انتخاب مردم احترام گذاشت به همین منظور معتقدیم که آل خلیفه باید به مردم خودش احترام بگذارد.

سرلشکر رضایی در ادامه با رد صحبت های اخیر دولت بحرین خاطر نشان کرد: ما در بحرین دخالتی نکردیم اما انتقاد که می توانیم بکنیم که چرا هر بحرینی یک رای ندارد و تبعیض مذهبی در بحرین را قبول نداریم.

دبیر تشخیص مصلحت نظام گفت: مسئله سوم استقلال کشورهاست، سوریه استقلال دارد، عراق استقلال دارد و ما به این دولت ها که از ما کمک خواسته اند کمک می کنیم، چون دولت های مشروع کمک خواسته اند در عین حال کنسولگری عربستان در شمال عراق به منظور مداخله در امور ایران و عراق به حزب کوموله کمک می کند و تروریست به ایران اعزام می کند که با هوشیاری نیروهای انقلاب، با شکست مواجه شده است.

وی گفت: عربستان به این اصول متعهد نیست سعودی ها شرورترین حکومت روی زمین هستند و با جنون خود منطقه را به آشوب می کشند.

وی با تاکید بر اینکه مردم سالاری دینی یک ارزش است، گفت: شورای نگهبان وظیفه نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد، اگر کسی به این مردم سالاری اعتراض ساختار شکن داشته باشد در مقابل جمهوری اسلامی قرار می گیرد و کسانی که این ارزش را به صورت غیرقانونی مخدوش کنند، جمهوری اسلامی در مقابلشان می ایستد.

دبیر تشخیص مصلحت نظام در ادامه به مسئله استقلال کشور اشاره کرد و گفت: هر کسی که بخواهد نفوذ کند و ما را وابسته کند، دشمن است اگر یک گروهی بخواهند بر خلاف استقلال گام بردارند، نمی پذیریم.

سرلشکر رضایی عدالت را سومین ارزش در نظام جمهوری اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: اگر حقوق های چند ده میلیونی داده شود و عده ای محتاج نان شب باشند، از عدالت به دور است و مبارزه با ظلم، فقر، فساد نیز از ارزش های ما است.

سردار سرلشگر رضایی با تاکید بر اینکه ولایت فقیه مهمترین ارزش است، گفت: ولایت فقیه پاسدار ارزش ها است این ارزش ها توسط ولایت فقیه حفظ می شود، هم ارزش های بیرونی و هم ارزش های درونی در وهله اول توسط امام و رهبری حفظ شده است.

وی با بیان اینکه عصا و بازوی رهبری نیروهای انقلابی سپاه و بسیج هستند خاطر نشان کرد: از سوریه و یمن تا داخل کشور، پاسداران انقلاب هستند که از ارزش ها دفاع می کنند و از دستاوردهای انقلاب در مقابل انحرافات ایستادگی می کنند.

سرلشکر رضایی با مقایسه دستاوردهای جمهوری اسلامی با کشورهای منطقه، گفت: بعضی می گفتند که نظام ترکیه بهتر از نظام ایران است، چون اقتصاد پیشرفته تری دارد، حالا ببینند که در کودتا ده ها نفر کشته شدند و دستگیری های ترکیه از بیست هزار نفر گذشته است و معلوم نیست کی به ریل قبل برگردند.

دبیر تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در سال ۸۸ بسیج و سپاه مجروح داده است، گفت: کمترین آسیب به مردم رسید اما در ترکیه ببینید چه شده است، اختناق عربستان را ببینید، در داخل کشورهای دوست غرب ببینید چه دیکتاتوری در کار است که در مقایسه با اطراف از نظر ثبات سیاسی و رعایت اصول ارزشی خودش، ما سر هستیم و بسیار جلوتریم.

وی با تاکید بر اینکه امنیت و اقتدار از جمله مهم ترین دستاورد های نظام محسوب می شود، گفت: برای مذاکره با ایران پنج شش کشور با ما سر یک میز می نشینند، در زمان قدیم فقط کشورهایی مثل الجزایر با ما طرف می شد و این تحقیر بود اما در برجام همه قدرت ها آمدند و با ما بر سر میز مذاکره نشستند و این عزت و سربلندی برای ایران است.

سرلشکر رضایی گفت: ما الان با منفورترین دشمنان بشر می جنگیم دشمنی که، کودک ۱۲ ساله را سر می برد و خلبان اردنی را در قفس به آتش می کشد، ما با منفورترین ها می جنگیم، ما با آمریکایی روبرویی هستیم که دروغ می گوید و پشتیبان عربستان و رژیم کودک کش اسرائیل است.

استاد دانشگاه امام حسین (ع) با اشاره به جایگاه نیروهای انقلابی در اقتصاد کشور، گفت: از ابتدای انقلاب دولت ها تحت تاثیر دیگران، نیروهای انقلابی را در حوزه اقتصاد دخیل نکرده اند اگر برخی به اقتصاد جمهوری اسلامی ایراد وارد می کنند ما این را نمی پذیریم چرا که تحریم ها را پشت سر گذاشته اسم و با کارشکنی لیبرال ها و تکنوکرات ها مواجه بوده ایم و مقاومت منفی ای که حالا موجب رکود شده است نتیجه کارشکنی داخلی و تحریم بیرونی و بی عرضکی مدعیان غرب زده است که این عوامل با هم مانع رشد اقتصاد ما شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رهنمود های رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی، گفت: چرا چشم انداز و سیاست های کلی رهبری اجرایی نشده است؟ اگر اینها اجرا می شد، پیشرفت اقتصاد ما ده برابر می شد، اگر سیاست های نظام و رهبری اجرایی نشود، بیکاری و تبعیض بر جای خود باقی می ماند و جایی که نمی گذارند رهبری و نیروهای انقلاب وارد شود، نقایص و ضعف ها زیاد است.

وی در پایان با ابراز گله مندی از دولت ها در مسئله اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی، گفت: ما از دولت ها گله مند هستیم و امیدواریم که روزی برسد که همانند دفاع و اقتدار، در اقتصاد و فرهنگ هم شکوفا شویم، الحمد الله با همه کارشکنی ها پیشرفت خوبی داشته ایم، اما پیشرفتی که در حالت محاصره و کارشکنی های داخلی بوده است و نتیجه می گیرم جمهوری اسلامی ایران، بهترین نظام سیاسی برای ملت ایران و منطقه خواهد بود.

در پایان این مراسم با حضور سرلشگر رضایی از تعدادی از مدافعین حرم، تجلیل شد.