جنبش های «حماس» و «جهاد اسلامی» فلسطین در واکنش به سفر هیات سعودی به سرزمین های اشغالی به ریاست «انور عشقی» بر مخالفت با تمام اشکال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از فلسطین الیوم، در پی سفر علنی هیات عربستانی به رژیم صهیونیستی به ریاست «انور عشقی» ژنرال بازنشسته سعودی، جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین بر مخالفت خود با تمام اشکال عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس تاکید کردند.

در همین راستا «یحیی موسی» عضو وابسته به جنبش حماس در مجلس قانونگذاری فلسطین عربستان را به مخالفت با تمام اشکال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی که موجب تشویق این رژیم برای ارتکاب جنایات بیشتر در حق مردم فلسطین است، فراخواند.

موسی در واکنش به سفر «انور عشقی» ژنرال بازنشسته سعودی به تل آویو و دیدار وی با مقامات امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی گفت: موضع ما در جنبش حماس واضح و و روشن است. ما مخالف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تحت هر توجیهی هستیم. این رژیم باید تحریم و مورد انزوا قرار گیرد و مقامات آن باید محاکمه شوند.

وی افزود: اینگونه سفرها و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی این رژیم را به ارتکاب جنایات بیشتر علیه مردم فلسطین و افزایش روند شهرک سازی و یهودی سازی فلسطین اشغالی تشویق می کند.

در همین حال «خالد البطش» از رهبران جنبش جهاد اسلامی از علما و شهروندان سعودی خواست در قبال اقدامات برخی شخصیت های سعودی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی موضع گیری کنند.

وی همچنین بر مخالفت جنبش جهاد اسلامی با اینگونه سفرها تاکید کرده و از مقامات عربستان خواست این سناریوی بیهوده را که موجب زیان به این کشور قبل از ضرر زدن به موضوع محوری امت اسلام یعنی فلسطین خواهد شد و موجب سرپوش نهادن بر اقدامات یهودی سازی و شهرک سازی است، متوقف کنند.

لازم به ذکر است که اخیرا یک هیأت عربستانی به ریاست «انور عشقی» ژنرال بازنشسته سعودی به فلسطین اشغالی رفتند و با مقامات رژیم صهیونیستی دیدار کردند.