رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: نقشه تغییر منطقه توسط نظام سلطه برای کاهش ضریب نفوذ انقلاب اسلامی شکست خورده و خط مقاومت و داوطلبان مبارز در آن هستند که نقشه جدید منطقه را ترسیم می کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ مراسم رونمایی از کتاب «خاطرات سعید ابوطالب» با عنوان «هی یو» که به تازگی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است، عصر امروز در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در سخنانی با اشاره به آشنایی ۲۵ ساله خود با سعید ابوطالب عنوان کرد: روزگاری ما در ایران با طاغوتی به نام شاه می‌جنگیدیم و می‌گفتیم حکومت بر حق باید مسیری را طی کند که شهدا به آن اعتقاد داشتند، اما امروز به اعتراف بسیاری از کشورهای دنیا، آمریکا طاغوت جهان است و به همراه نظام سلطه با این تفکر که ایران اسلامی بتواند با اندیشه انقلابی و ولایی‌اش در جهان میدان‌دار باشد، مخالف هستند. دعوا درواقع بر سر حریت و آزادگی ماست که تحت لوای دین با نظام سلطه و استکبار مخالف است.

وی در ادامه با اشاره به نشانه‌دار بودن ماهیت استکبار گفت: هیچ می‌دانید که از ابتدای حمله ائتلاف جهانی به عراق تاکنون چند نفر از مردم این کشور شهید شده‌اند و به این فکر کرده‌ایم که چرا با شعار آزادی، این مردم شهید شدند و جالب اینکه امروز در پارلمان انگلیس مطرح شده است که حمله به عراق با ادعای واهی و دروغ نخست‌وزیر مجوز گرفته و او باید در این باره پاسخ بدهد.

خاموشی در ادامه با اشاره به جنگ نیابتی داعش در منطقه گفت: اتفاق‌های امروز منطقه ماهیت نظام سلطه را نشان می‌دهد، نظامی که کارش پرورش مزدور و وحشی است. آنها این چنین تعریفی را از جهان انجام داده‌اند غافل از آنکه خداوند در نهایت کار خودش را می‌کند. نظام سلطه کارش این بود که نقشه منطقه را تغییر دهد اما امروز اتفاق دیگری رخ داده است و نقشه آنها برای کاهش ضریب نفوذ انقلاب اسلامی به فضل خدا محقق نخواهد شد و ما در ایران نیز با تقویت خط مقاومت نشان خواهیم داد که نقشه منطقه را داوطلبان مقاومت اسلامی تهیه می‌کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه به مسئله ادعاهای واهی غرب درباره دموکراسی اشاره کرد و گفت: جهان امروز آمریکا را ظالم اول و شیطان اکبر می‌شناسد اما باید به این جهان حریت و آزادگی را هم فهماند. کار خوب این کتاب این است که با مخاطبش این سؤال را مطرح می‌کند که آمریکا چرا به عراق آمد و چرا از عراق رفت و مهمتر اینکه نگاه آنها به اصحاب فرهنگ انقلاب اسلامی چیست و با برخورد با این اصحاب به دنبال چه بوده‌اند.

وی در پایان با اشاره به اینکه باید ظرفیت‌های مقاومت در منطقه را پاس داشت، گفت: مدافعان حرم امروزه برای ما مقدس‌ترین مجاهدان تاریخ هستند و اگر در خط‌شان ایستاده‌اند، فقط و فقط به خاطر تقویت جبهه مقاومت در برابر صهیونیسم است و به نظر من برای تقویت این مسئله است که باید رسانه‌ها توجه بیشتری به این پدیده داشته باشند.