همدان – وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران روز به روز مستحکم تر می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار حسین دهقان عصر دوشنبه در همایش بزرگداشت روز تویسرکان و عملیات غرور آفرین مرصاد با بیان اینکه امنیت، آبادانی و آسایش کشور مرهون خون شهداست، گفت: سرافرازی امروز کشور در عرصه جهانی ناشی از ایثار شهدایی است که در عرصه دفاع مقدس و دفاع از انقلاب و نظام حضور یافتند.

وی با بیان اینکه اگر تاریخ را ورق بزنیم و به دو دهه قبل برگردیم، شرایط را بهتر درک می کنیم، گفت: درک این موضوع که جمهوری اسلامی در قطعنامه ۵۹۸ در چه شرایطی منجر به پذیرش قطعنامه و تمکین شد، ضروری است.

وزیر دفاع با بیان اینکه دشمنان خاتمه جنگ را در حالی پذیرفتند که از غلبه بر کشور و ملت ما ناامید شده بودند، گفت: دشمن با وجود هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری و استفاده از بدترین سلاح‌های شیمیایی در جبهه‌های جنگ موفق نشد ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران را تسلیم و به زانو درآورد

وی با بیان اینکه درحال حاضر استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران روز به روز بیشتر جلوه‌گر می شود، گفت: دشمنان جنگ را خاتمه دادند تا طرف پیروزی نداشته باشد اما تاریخ قضاوت می‌کند که پیروز اصلی جنگ هشت سال دوران دفاع مقدس جمهوری اسلامی بود.

سردار دهقان با بیان اینکه دشمنان به هیچ عنوان به اهداف خود در جنگ دست نیافتند، گفت: کشور ایران ملت‌سازی کرد و ارکان نظام عمق و عزت بیشتری یافتند و در پایان جنگ نیز پیام انقلاب به دنیا صادر و حقانیت و مظلومیت ملت ما به همه دنیا ثابت شد.

وی بابیان اینکه بعد از جنگ ملت ایران اسلامی مصمم‌تر و پیوند ملت و نظام عمیق‌تر شد، گفت: روحیه شهادت‌طلبی و حس استقامت در جامعه روز به روز در حال افزایش است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه با بیان اینکه اگر پیام اسلام و نظام را در ابعاد سیاسی و اعتقادی اعلام کنیم در حقیقت به اصل حق توجه کرده ایم، گفت: حیات، رفاه و سعادت دنیا و آخرت بشر از این تفکر و اندیشه ممکن می شود و دیگران در مقابل این ندای حق باعقیده، وجدان و فطرت پاسخ مثبت می‌دهند.

وی ادامه داد: ملت ما به عنوان یک ملت آزاده، مقید و معتقد به اصول و مبانی اسلامی این اصل و اساس حق و حقانیت را خواستار است.

سردار دهقان گفت: ملت ایران اسلامی تا به امروز هیچگاه با زبان زور و ظلم و ستم علیه کسی برنخواسته و تنها در مقابل جنایات بی رحمانی چون صدام و امروز آمریکا، عربستان و اسرائیل و در دفاع از ملت مظلوم منطقه به پا می خیزد و از حقانیت خود دفاع می کند.

وی گفت: ما بر مبانی اصلی و اصولی نظام مقدس جمهوری اسلامی که برگرفته از آموزه های دینی ما است استوار خواهیم ماند و از آن ها پاسداری خواهیم کرد و آنها را نیز نشر خواهیم داد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به جهاد کبیر که مقام معظم رهبری بارها آن را مطرح کرده اند گفت: این ملت اطاعت از طاغوت را کفر و ذلت و خواری می‌دانند.

وی گفت: این ملت زیستن زیر پرچم اسلام را منزلت و اقتدار خود می دانند چراکه امام خمینی(ره) فرموده اند هرگاه آمریکا از شما تعریف کرد بدانید کار شما می‌لنگد و برعکس، آن چیزی درست است که شما را به خاطر آن تشویق می کنند.

سردار دهقان گفت: وقتی ملت ما اقدامی انجام می دهد که خشم و تهدید آمریکا را به دنبال دارد به معنای انجام اقدامی درست بوده است.