اقشار مختلف مردم بحرین به طور گسترده در راهپیمایی و تجمع های اعتراضی در پنجمین سالروز انقلاب ۱۴ فوریه ( ۲۰۱۱) شرکت کردند.

به گزارش پرس شیعه،به نقل از سایت منامه پست، نیروهای انقلابی مخالف حکومت بحرین خواستار مشارکت مردم در تظاهرات، مراسم و فعالیت ها تحت عنوان “اعتصاب عزت نفس” شده بودند.

اقشار مختلف بحرین اعم از پیر و جوان نیز به این فرخوان لبیک گفته و حضوری گسترده و فعال در تظاهرات و فعالیت های اعتراضی داشتند.

در این میان، بانوان بحرینی نقشی پررنگ و اثر گذاری در این زمینه به عهده گرفته اند.

شرکت کنندگان در تجمع ها و فعالیت های اعتراضی بار دیگر با انقلاب پیمان بستند و تاکید کردند که به جنبش مسالمت آمیز خویش تا برآورده شدن اهداف انقلاب ۱۴ فوریه در پایه ریزی یک نظام سیاسی جدید بر مبنای عدالت، آزادی و برابری ادامه خواهند داد.

ملت بحرین – باوجود سیاست سرکوبگری مزدوران آل خلیفه علیه آنها- با شرکت در این تجمع ها و مراسم بر خواسته های خود پافشاری کردند.

حمله به راهپیمایان بحرینی با سلاح های ممنوعه

درهمین حال مزدوران آل خلیفه نیز با خودروهای نظامی و زرهی به تظاهرکنندگان مسالمت آمیز حمله کرده و به سمت آنها گلوله های حاوی گازهای سمی و ساچمه که استفاده از آن در سطح جهانی ممنوع شده است، شلیک کرده و شمار زیادی از معترضان را زخمی کردند.

همزمان نیروهای لباس شخصی حکومت بحرین نیز شمار زیادی از جوانان، نوجوانان و زنان بحرینی را در جریان یورش به خانه ها بازداشت کردند.

آنها همچنین تظاهرات مسالمت آمیزی را که شرکت کنندگان خواستار آزادی بازداشت شدگان، تعیین سرنوشت و برقراری آزادی و عدالت و رفع تبعیض شده بودند، سرکوب کردند.

همه شهرها و روستاهای بحرین در جریان روزهای برگزاری راهپیمایی و فعالیت های اعتراضی با عنوان “اعتصاب عزت نفس” شاهد فلج شدن حرکت خودروها و عبور و مرور بود؛ به گونه ای که تظاهرکنندگان بسیاری از خیابانها و میدان های مهم سراسر بحرین را به کنترل خود در آورده و فروشگاهها نیز بسته بودند.

مردم بحرین هر ساله در آستانه سالروز انقلاب این کشور که در روز ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ آغازشد، در اعتراض به سرکوب و تاکید بر آزادی خواهی، برقراری حکومت دموکراسی، آزادی زندانیان سیاسی و … علیه حکومت آل خلیفه دست به تظاهرات می زنند.

حکومت بحرین از آغاز انقلاب این کشور تا کنون با همراهی و همکاری نظامیان عربستانی به سرکوب گسترده تظاهرات مسالمت آمیز، کشتار و زندانی کردن مردم مبادرت کرده است و خواسته های قانونی مردم و انقلابیون بحرینی را با سرکوب پاسخ می دهد.

تظاهرات گسترده در بحرین

تظاهرات گسترده در بحرین

تظاهرات گسترده در بحرین

تظاهرات گسترده در بحرین

تظاهرات گسترده در بحرین

تظاهرات گسترده در بحرین

تظاهرات گسترده در بحرین

تظاهرات گسترده در بحرین

تظاهرات گسترده در بحرین